Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 50kg/165 súlyú/centijű 22...

50kg/165 súlyú/centijű 22 éves nő vagyok. Hogyan alakítsak ki étrendet vegetáriánusként? Edzeni szeretnék. Vannak itt hozzáértők?

Figyelt kérdés

Vékony voltam egész gyerekkoromban és mostanság a hasam és csipőm el kezdett zsírosodni. Nyilván nem rettentően de engem már nagyon zavar.

Szeretnék izmot építeni,de sajnos kezdő vagyok.

Nem eszem húst,tehát ezt szem előtt kellene tartanom. Esetleg a hallal bírkóznék meg.

Még valami, elég sok kenyér,szendvics,pékárú chipst és néha csoki kerül a szervezetembe. Erről próbálok leszokni.

Ezenkivűl mindennap eszem főtt kaját gyümit,zöldséget,müzlit,tejtermékeket.

Szénsavas üditőket,kólát,alkoholt egyáltalán nem.

Idáig napi húsz percet mozogtam, ez is Rubint Réka videójában merült ki.

Otthoni edzést szeretnék kialakítani,mivel nem szeretnék konditerembe menni emberek közé. :)



2017. okt. 3. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy hozzád hasonló alkatú lány blogja: [link]

Leírja átalakulását, étkezés, edzés, ...

Ha ilyen testet akarsz, akkor ő lehet a példa:

[link]

Youtube videóit is érdemes megnézni: https://www.youtube.com/user/cilangi2

2017. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen adatokkal szinte kizárt, hogy zsíros legyél. Az izomépítéshez két dolog szükséges.

1. Tömegnövelő étrend. A te esetedben ez napi 80-100 gramm fehérjét jelent, a kalóriabevitelt pedig úgy kell kikísérletezni, hogy havonta nagyjából egy, másfél kilót gyarapodj. Kezdésnek próbáld ki a 2000 kalóriát! Mindez hús nélkül is megoldható, jó fehérjeforrás a zsírszegény túró, a tojásfehérje, a sajt, a tej.

2. Izomépítő edzésterv. Bár a kezdők szinte mindentől izmosodnak, a fitnesz videók nem erre valók. Az izomnövekedéshez nehéz gyakorlatok kellenek. Olyan nehéz legyen, hogy egyhuzamban képtelen legyél 12-nél többet csinálni belőlük. Egy gyakorlatból csinálj 2-3 sorozatot, közöttük tarts kb. 2 perc pihenőt. Heti 2-3 edzést végezz! Ebben a kérdésben mutatok néhány gyakorlatot.

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__8..

2017. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg látok pici pocakot a köldök körül, és narancsbőrt a popsin. Nekem ez sem fér bele :)

Köszönöm!

2017. okt. 3. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

El nem tudom képzelni, hogy látod a feneked. :-) Fenékre guggolás két lábbal, egy lábbal, kitörés. Itt van 5 gyakorlat egyre nehezedő sorrendben:

https://www.youtube.com/watch?v=PMjkfPcHgtY

.

A hasi zsír (bár szerintem csak te látod) viszont nem fog gyakorlatoktól lemenni. Ahhoz fogyni kell. De ilyen adatokkal ne fogyj!

2017. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz elképzelni a felesleget, ha van, akkor eléggé izomgyenge lehetsz, én tömegelnék inkább. De ha tényleg annyira zavar, akkor pár hetet szálkásíthatsz.

A vegaság még nem gond, pláne, hogy nem is leszel vega, ha bejön a hal. De a tojás is remek fehérjeforrás, a tejtermékek közt is akadnak jók s persze ott vannak a növényi fehérjék.


Otthon kezdhetsz saját testsúlyos edzésekkel, bár én javaslom pár súlyzó beszerzését, ha eddig nem tetted (először egykezesek, neked viszonylag kevés súly is elég lehet az elején, kezded mondjuk 40 kilónyi tárcsával, az még guggoláshoz is OK lehet egy darabig, de ez csak kósza tipp, ez teljesen egyéni s az is számít, mennyire vagy elszánt és fegyelmezett, hogy rendesen eddz mindenre, így gyorsan fejlődj guggolásban is, amihez nagyobb súly kell, mint pl. karra).


Olvass utána, mert felesleges kisregényeket írni, fogj alkalmas makrókat és hajrá. Ezt azért leírom:

1,5-2g/ttkg fehérje (ha nagyon nem megy, icipicit alatta is fogsz fejlődni, az elég bizonyos)

minimum 0,5g/ttkg zsír, de tömegeléskor inkább 1 vagy még több (felső határ nincs, csak legyen OK a kalória s érezd magad jól vele)

ch annyi, amennyi neked kell, erre semmilyen határ nincs és kinek sok kell, kinek kevés, akkor is, ha a zsír minimális.

2017. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg akadhat egy kis testképzavarom, annyira félek az elhízástól,hogy hiába nem sok a felesleg én annak látom. :(

Egy bajom van,hogy hányingerem van a fehérjeportól, régebben próbálkoztam a rizs fehérjével igaz csokissal de majdnem ki is jött ahol bement. :)

2017. okt. 3. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha halat eszel, ne nevezd magad vegetáriánusnak!
2017. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!