Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják, hogy naturálban...

Miért mondják, hogy naturálban nem lehet valaki sokáig szálkás izmosan? (többi infó lent)

Figyelt kérdés
Több "lehet e naturál a forma" kérdésnél olvastam olyan választ amiben a válaszoló szerint fontos, hogy egész évben is ilyen száraz e a formája. Szálkás forma természetesen és izmos. Ebben nem értek egyet. Ugyanis ahhoz, hogy szálkás maradjon kb annyit kell ennie mint amennyit felhasznál viszont akkor nem veszít izmot. Nyilván annyit nem tud enni pont, de körülbelül igen. Diétában van kicsi izomvesztés mindig de akkor direkt kalóriadeficitben van. Viszont itt nem diétázik hanem tartja a formáját. Tehát ha valakinek kevés a testzsírja de nem fogy hanem tartja azt a testzsírt és kb annyit eszik mint amennyit elhasznál, akkor miért ne maradhatna ugyanolyan szálkás és izmos hosszútávon? Hiszen nincs kalóriadeficitben tehát izmot nem veszít és nem is eszik olyan többletet amitől hízna. Legalábbis én egy évig kb ugyanannyi kiló voltam szálkásan és szerintem nem vesztettem izmot, gyengülni pedig tudom, hogy nem gyengültem.

2017. okt. 11. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
De nem mindegy a forma sem. Persze lehetsz te 65-70 kilósan száraz, de próbáld ezt meg 90 kilósan 5-6% tzs-vel
2017. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:
10% alatt nem leszel hosszabb távon naturalban, mert vesztesz izmot.
2017. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ma 16:30 Ha jól tudom magasság- 100 max +2,3kg körülbelül ami lehet valaki szálkásan én 174 cm vagyok tehát 90 kiló pont, hogy soha nem leszek naturálon. ma 16:38 de ha valaki tegyük fel majdnem pont annyit eszik amennyit elhasznál akkor miért veszítene izmot? Nem diétázik, nincs kalóriadeficitben.
2017. okt. 11. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért veszít izmot, az emberi anyagcsere így működik. az egyik fő oka, hogy te eszel bizonyos időközönként, de vannak időegységek, amikor a szerveretnek túl kevés a vérben áramló szabad tápanyag, így bont, meg van pl edzésen, amikor hírtelen nagyobb energiafelvétel van, ott sem fotoszintézissel állítja elő az energiát. meg, mint mondtam az emberi anyagcsere folyamatosan bont, és épít, ezek egyensúlya a lényeg, és ezt az egyensúlyt minden befolyásolja.
2017. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!