Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy néz ki egy jó tömegelő...

Hogy néz ki egy jó tömegelő étrend?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja kezdtem el a tömegelést, 2600-3000 kcalal. Az elején 82-83kg voltam. És most jelenleg 84-85kg körül mozgok.

A fehérjét tudom, hogy 2g/ttskg, azaz kb. 170g-ot vigyek be. Azt is tudom, hogy mikből. De kb. ennyi.


Nem tudom, hogy mennyi ch-t, zsírt, kcalt, rostot, vitamint, stb..-t vigyek be.

Hogy néz ki egy jó tömegnövelő étrend, miből mennyi kell?


2017. okt. 15. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Fehérje 2 g / ttkg . Ch magadnak kell kitapasztalnod olyan 4-6 körül mozog bár ez egyénfüggő . Zsír 1g / ttkg . A lényeg hogy picit kalória pluszban kell lenned . Ha neked a 2600 kcal-nál nő a tömeg az remek .
2017. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És végy multivitamint . Abban megvan az ami kellhet neked.
2017. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BlodDrunk ***** válasza:

Nem kell azért mindent ennyire matekozni,elején jó,meg kell,hogy lásd mi mennyi,de én már első 3-4 hónap után nem is számoltam.


Fehérje legyen meg,zöldségből annyit szoktam mint amennyi húst eszek,ch-zsír pedig egyéni mindenkinek.

kcal-t nem igazán érdemes számolni,ha kevés az 5gch akkor zsírban érdemes emelni.

Vitaminból valami pack bőven elég,azt e kell mindennap szedni 2 naponta elég egy zacskó.


Kajákban pedig törekedni kell,hogy tisztán kajálj,gyors ch,cukrok,üres kcal,stb kerüld el.

De nem kell átesni a ló tulsó oldalára,ha hétvégente megiszol 1-2sört meg eszel valami gyors éttermes kaját semmi bajod nem lesz.

2017. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!