Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért kell minden izomra edzeni?

Miért kell minden izomra edzeni?

Figyelt kérdés

Ha nekem csak 1 rész van ami nem tetszik es azon akarok alakítani akkor miert nem elég csak arra dolgozni?


Nem kötekedni akarok, edzek minden részre,csak nem értem hogy pontosan mi ennek az oka.


Esetleg valaki el tudná magyarázni? Köszönöm.



2017. okt. 20. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert más izmoknak sokszor segítő szerepük van az adott gyakorlatnál. Ha aránytalan gyengeségük folytán ezt a segítő szerepet nem tudják ellátni, abból sérülés lehet.
2017. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
Jobb a forma, ha edzel mindenre. De te döntöd el mire edzel, nem kötelező semmi.
2017. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is a sérülésre tippeltem :/

Akkor vagy edzek mindenre, vagy semmire, ha nem tetszik az hogy olyan testrészek erősödnek amik úgy nem tetszenek.

2017. okt. 20. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyenletesen fejlett test a jó és a szép. Amíg nem lesz aránytalan, végülis nem vészes, ha csak egyre edzel, csak nem értem, ha már edz az ember, miért akarna csak akkora izmokat, amik edzés nélkül vannak neki (max. a legelején az egésznek, ha valamire utál edzeni és nem is fontos számára... de jobb gyakorlatnak tűnik megszokni a mindenre edzést).


S ahogy már írták, az egyik izomcsoportra edzéshez fontos lehet egy másik izom, aminek a kinézete akár nem is számít, pl. nőknél a mellizom. Gyenge mellizommal gond lesz egy idő után. Egyrészt egy másik izomcsoport kinézetének alakításában is szerepe van, másrészt azért nem kizárólag a külalak számít, hanem az erő sem haszontalan. Konkrétan nem tudom, mire jó, ha erős a mellizmunk, de biztos van, amikor jól jön.

2017. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges az arc izmaira külön edzeni


Vagyis nem kell minden izomra külön edzeni

2017. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!