Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony tesztoszteron szint?...

Alacsony tesztoszteron szint? (hosszú)

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy ideje foglalkozom a testépítéssel, hobbi szinten. A problémám az, hogy sehogy sem fejlődök testileg! Volt már kint kérdésem gyk-n, akkor is az volt a probléma mint most, alacsony kalória bevitel mellett, megfelelő étkezéssel, makrókkal, napi 5-6x nagy wc-zés mellett hízom, viszont nem izmosodom. Voltam vérvételen, a pajzsmirigyem rendben. Voltam gasztroenterológián, ahol jól meg "analizáltak", és kiderült hogy IBS-em van. Nem tudom hogy ez okozhatja-e ( esetleg a szervezetem nem tudja hasznosítani a fehérjét? Fogalmam sincs hogy létezik-e ilyesmi ). Kerestem a hibát az edzésembe is, de csináltam egy darabig az izolálgatós edzést, most meg a TSM elv szerint csinálom. Legutóbb 4 hónapja leszállkásítottam 65 kg-ra kb (15-17% tzs), az is siralmasan ment, 1500 kcal mellett alig fogytam, ha emeltem egyáltalán nem fogytam, ingadoztatás sem nagyon segített. Eltelt 4 hónap és 73 kg vagyok, sokat erősödtem magamhoz képest, viszont olyan mintha semmi izom nem jött volna, csak zsír. 2400-2600 kcal napi bevitel ( 2g/tskg fehérje 3-4 g/tskg ch 0,5-1g/tsgk zsír) mellett. Nagyon örülök a látványos erősödésnek, viszont az hogy testileg ez nem látszik meg, nagyon lehoz az életről. Főleg amikor az embernek van 2 kollégája akik kakaós csigán és parizeren élnek, és mellette edzenek de 10x különbül néznek ki, erejük meg fele annyi mint azé aki szívét lelkét beleteszi a sportba.


A Lényeg:

- Annyi mindent próbáltam már, vizsgálatok, edzés, étrend etc. Egyedül ami még eszembe jut és nem voltam megnézetni az a tesztoszteron szintem. Gondoljátok hogy az okozhat ilyen tüneteket? Ha jobban bele gondolok 26 éves vagyok és 18 nak sem néznek, a hangom is vékony, nem is vagyok annyira szőrős, szummázva a férfias vonások.


Mit javasoltok? Miben keressem a hibát? Esetleg milyen betegségre, elváltozásra utalhatnak a tünetek? Ha egyáltalán betegség állhat mögötte?


Ui: Elnézést a wall of text-ért, és hogy nem sikerült egybefüggően fogalmazni.



2017. nov. 2. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézesd meg, de szerintem neked az a bajod, hogy bedumáltad magadnak, hogy ilyen-olyan bajod van és annyira elhiszed, hogy nem fejlődsz.

Mint amikor valaki a fordítottját csinálja, pozitívan doppingolja magát és fejlődik.

Hidd el, ennek van lelki háttere is.

Arnold is megmondta, hogy minden fejben dől el.

De nézesd meg, hátha lenyugszol és pozitív leszel.


És még 2 kérdés:

Pontosan mióta edzel?

Mekkora súlyokat használsz az alapgyakorlatokban?

Ezekre válaszolj légyszíves.

2017. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak te nem látod magadon a változást, vagy túl sokat vársz el.

Amúgy 4-5000 Ft egy tesztoszteron vizsgálat magánlaborban, annyit megér.

2017. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A kérdező vagyok, az otthoni ip címem bannolták, így csak munkahelyről tudok írni. Azt is nehezen.


Nos elég depresszív típus vagyok, lehet van valami ebben a lelki témás dologban.


Alapgyakorlatok:

Egyáltalán nem vagyok még erős, viszont magamhoz képest erőben sokat fejlődtem.

Fekvenyomás: 5x5 75 kg ( fél éve 40 kilóval ment csak )

gugolás 5x5 80kg

felhúzás 5x5 100kg

vállról nyomás 5x5 60kg


Mielőtt feltettem a kérdést, lőttem egy fotót és össze hasonlítottam a 65 kg-os formámmal, semmi változás csak nagyobb lett a belem.


[link]


Innen melyik vizsgálatokra lenne szükség?

2017. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!