Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A gerincferdülés rendszeres...

A gerincferdülés rendszeres testmozgással tünetmentessé tehető?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Gyerekkorom óta gerincferdülésem van, mindig szidtak érte az orvosok meg riogattak vele, de nem különösebben érdekelt mert nem gátolt a mindennapjaimban. Most így fiatal felnőtt fejjel viszont szeretnék tudatos lenni az egészségemmel kapcsolatban.


Sose sportoltam, elég mozgásszegény életmódot folytatok most is. Nem vagyok büszke rá de így alakult. Viszont változtatni szeretnék.


Az utóbbi időben nagyon merev az egész hátam és főleg a törzsemnél, úgymond "be van állva" az egész és pl. nehezen hajolok. Ez a merevség úgy érzem inkább a túl sok fekvésből és mozgásszegény életmódból ered. Viszont szeretnék kezdeni vele valamit.



Konkrétan nem tudom megmondani mekkora a görbület, a közeljövőben szeretnék elmenni ortopédushoz.


Melyek azok a sportok, amikkel megállítható vagy neadjisten még javítható is egy gerincferdülés? Úszás sajnos kiesik, mivel víziszonyom van.



Remélem, 22 évesen még azért nem késő tenni ezügyben valamit. Köszönöm előre!


22/F 173cm/63kg


2017. nov. 13. 21:25
 1/4 Klanwarrior ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, ezt szögezzük le.

Kis koromban nekem is enyhe gerincferdülést állapítottak meg, viszont én egész életemben aktívan sportoltam. 16 évesen elkezdtem kondizni, és eleinte meg kell mondjam, fájdogált is néha, pedig akkoriban elég kis súlyokkal edzettem. Azóta eltelt két és fél év, és a 160 kilót simán felhúzom mindenféle fájdalom nélkül, és a mindennapokban sem okoz semmilyen kellemetlenséget.

A gerinc körüli, és a törzsizmokat kell főként megerősíteni, és minél többet "mozgatni" a gerincedet nyújtásokkal is.(És ezen kívül minden izmot érdemes megfelelően nyújtani, ugyan is a merev izmok (mell, trapéz, comb, stb.) vezethetnek a hanyag-tartáshoz, majd a gerincferdülés kialakulásához is.)

Persze azért én egy doki véleményét kikérném, mert nem tudni, mennyire súlyos a te eseted.

2017. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

25 f. Nekem is gerincferdülésem volt, de gyógytorna, gyógyúszás és sok mozgás miatt, most már rendben van.

Javaslom egy személyedző felkeresését, és hát gyakorlatokat megtanulod, aztán már csak csinálni kell.

Szerintem nem szabad abbahagyni, mert romlik a tartás.

Igazából bármilyen mozgás jó lehet.

Nekem az edzőterem vált be.

2017. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megállítható, ha megerősíted a törzs (főleg a gerincmerevítő) izmokat. Hogy tünetmentes lesz-e, az attól függ, hogy mennyire előrehaladott, merre görbül stb. Nyújtás, jóga is sokat segít. De mindenképpen mutasd meg orvosnak, mert az is lehet, hogy nyom valami ideget. Meg lehet, hogy ha súlyos a helyzet, akkor nem ajánlott olyan gyakorlatokat végezni, ahol a súly felülről nyom lefelé, pl.guggolás, katonanyomás. Ez attól is függ, merre görbül. De jobb lenne sportorvoshoz menni, a sima doktor mindenre rá mondja, hogy ne csináld mert árt.
2017. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2-es vagyok. Egyébként a legjobb az úszás lenne.
2017. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!