Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem el az egész...

Hogyan kezdjem el az egész kondizást? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval eldöntöttem,hogy abbahagyom az otthon üldögélést és eljárok konditerembe,hetente 3x, ezt késöbb hajlandó vagyok feljebb is vinni,viszont érettségi miatt most csak ennyire van idő.177 cm magas vagyok és kb 62kg,hogyan is kellene elkezdenem az edzést,tehát melyik napokon milyen gyakorlatokat és miből mennyit? hétfő-kedd-csütörtökön tudok most csak menni. A csirke rizst mindennap kell ennem,még pihenő napokon is? Fehérje turmixot hogyan érdesem bevinni a szervezetbe és milyen gyakran? Köszönöm a válaszokat előre is!

2017. nov. 15. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek kicsit olvasgass utána. Az elején mehet egy kis átmozgató, alapgyakorlatokkal, betanulni a technikát.

(Guggolás,Felhúzás,Evezés,Fekvenyomás,Mellről nyomás, főleg ezeket erőltesd)


Ez után mehet egy Icf 5x5.


Étrended legyen, tömegnöveléshez 2g/ttskg fehérje (testsúlyod 2x), kb. 1g/ttskg zsir és a maradék szénhidrát. Azt kitapasztalod, hogy mennyi kell, kb. havi 1kg-os hizás a jó ütem.


Pihenő napon is kell enni, igen, de nem kell mindennap csirkerizst, ezen kivül sok más fehérje és szénhidrát forrás létezik. És persze a zsir, viz és zöldség (kb. napi 500g) bevitelt se hanyagold el.


A fehérje turmix sem egy csodaszer, csupán élvezeti eszköz, amivel egyszerűbb bevinni a fehérjét.

De neked szerintem nem kell, mivel 60kg-hoz 120g fehérjét bevinni nem nagy dolog.


Hát nagyjából ennyi, ha van még kérdésed, akkor nyugodtan kérdezz..

2017. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet hülyeségnek fog tűnni a kérdés,de ennyire kezdő vagyok..szóval,nekem először tömegelnem vagy szálkásítanom kellene? Sanszos,hogy hülyeséget kérdezek,de azért megteszem. Ma például ettem 3 tojást meg egy kevés szénhidrát csökkentett kenyeret,csirkerizst,aztán grillezett csirkét salátával,és kb 17:30 fele megint csirkerizs,ez mekkora hülyeség? Vagy annyira mégsem?
2017. nov. 15. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp tömegelj, mert még csak 62kg, vagy bőven fér rád még massza.

Az tök mindegy, hogy mikor, mennyit eszel, mivel az egész napi összbevitel számit, az a lényeg, hogy legyél kalória pluszban és legyenek meg a makrók.

2017. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utána olvastam ennek az icf 5x5 edzéstervnek,igazából nem tűnik rossznak,már csak egy étrendet kellene összeállítanom és mehetne is izomból :D
2017. nov. 15. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Jahm, nem olyan nehéz ez, csak csinálni kell.

Sok sikert.

2017. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!
2017. nov. 15. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából az elején tökmind1 mit csinálsz, valamennyit mindenképpen fejlődni fogsz...

Mikor én kezdtem, 90es évek végén, még nem volt ennyi info róla a magyar neten, arról nem is beszélve, hogy csak a suliban, heti 2 órát volt lehetőség netezni...

Szóval akik csináltuk, mi csak bementünk a terembe, vettünk bérletet, meg megkérdeztük Janibácsit, aki am volt országos bajnok szakításban, hogy mit is kell csinálni... ő meg odakísért a súlyokhoz, és mondta: Bálintkám, ezek a súlyok, ezeket kell emelgetni...

Ennyi tudással jött az első 10kg... 2 év alatt 17 évesen...

Szép meg jó dolog, hogy ma már 5 perc alatt kiguglizhatod az okosságot, de az elején mindenkinek megszokni a rendszerességet, ez a legnehezebb... hogy edzésnapon akár esik akár fúj, -10fok van, vagy 42, elmenj a terembe edzeni... ez a legfontosabb.

2017. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!