Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha felhúzásnál, mellről...

Ha felhúzásnál, mellről nyomásnál és fekvenyomásnál mindig a megindítás, nem a lockout megy nehezen, akkor mik a gyenge pontjaim?

Figyelt kérdés
Tehát felhúzásnál a földről való megindítás megy nehezen,amikor a súly a térdem alatt van.Vagy fekvenyomásnál a kinyomás első szakasza elég nehéz,amikor megindítom a súlyt a mellemről.
2017. nov. 19. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nyilván azok a gyengepontjaid, amik gyengék. :P Ha izmokra gondoltál, nem csak azokat kell számításba venni.


De nem meglepő, alapvetően megindítani nehezebb, főleg ha nincs előtte negatív szakasz. Felhúzásnál ez lehet gyenge combfeszítő miatt. Megállítós felhúzás segíthet. Elképzelhető, hogy egyszerűen nem tolod el eléggé a talajt magadtól.


Nyomásoknál kihasználhatod a stretch reflexet. Fekvenyomást is csak akkor kell megállítani, ha versenyezni akarsz. Fej fölé nyomásnál a kezdőpozícióban ne engedd be a rudat teljesen, csak megindítás előtt engedd le pár centivel ammenyire megy, és onnan "pattintsd meg". Ez is tud segíteni valamennyit.


Lehetne azt mondani, hogy gyenge a melled és vállad, de én nem kezdeném el izolálni, sőt, konkrétan az alsó szakaszt sem kezdeném el erősíteni speciális gyakorlatokkal. Nem írtad, hogy mennyivel nyomsz, de középhaladó szint tetejéig erre nincs szükség szerintem. Lehet az is, hogy szimplán túl nagy a súly. Én visszább venném és elkezdenék nagyobb volumennel nyomni.

2017. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem a súly a gond,mert az ismétlések könnyűek,csak valamiért a kezdés elég nehéz.Nem vagyok még középhaladó.

2017. nov. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!