Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan készüljek fel 100%-al...

Hogyan készüljek fel 100%-al a rendőrség fizikai felvételire?

Figyelt kérdés

21 éves férfi vagyok 183 cm magas és 81 kg. Fogynom úgy érzem nem kell, inkább izmosabb vagyok mivel kisebb nagyobb kihagyásokkal, de azért egy ideje már edzem.

Ha esetleg valakinek lenne annyi ideje és írna össze egy edzéstervet azt nagyon megköszönném.

Amik adottak a felvételin: Fekvenyomás (60 kg 25 nyomás), fekvőtámasz (30mp alatt 35x), függeszkedés(73 mp), felülés (60mp alatt 55x) 2000m futás (7:35)

Ezekből szeretnék max pontszámot elérni.

Fekvenyomást teszteltem igazából ez megvan a 25x, de nem érzem biztosnak. Ezt hogy gyakoroljam? 65-re emeljem a súlyt és abba nyomjak amennyit bírok? És úgy a 60 biztos lesz?

Fekvőtámasz 30mp alatt 40 tehát ez biztos meglesz

2000m? Mindig 2000m-t fussak kifulladásig? Vagy inkább hosszútávra álljak rá és jobb lesz az állóképesség? Tehát ilyenekre lennék kíváncsi. Előre is köszönöm. És már azt is köszönöm ha eljutottál idáig és végigolvastad!



2017. nov. 21. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
De miért kell neked 100 százalék? Fekvenyomásnál igen, növeld a súlyt! A futással gondban leszel, mert ez az idő nagyon jó egy hobbi futónak. Nem nagyon növelném a távot, mert pont az a cél, hogy ezen a távon legyél jó.
2017. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát a fekvőtámaszt, felülést egy közepes edzettségú ember is simán megcsinálja maxra, a fekvenyomásról nem is beszélve. Ha 81 kilósan izmos vagy, annak is könnyedén menni kell. Amúgy meg nem kell max pontszám, 125 pontot lehet elérni 5 gyakorlatból, de 110-től "kiváló" az eredmény, szóval a futás lehet "lazább".
2017. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom milyen rendőröknek kell ilyen edzettségi szint...


de találkoztam már nem egy cingár vagy éppen kövér rendőrrel aki ezeknek a feltételeknek a 25%-át sem tudná teljesíteni.

2017. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

3. Egyetemet végzett rendőröknek.


Amúgy én megcsinálok 150 fekvőt is, de azt nem teljesen értem, hogy itt 1db fekvőre kevesebb mint 1 másodperc van? Mert szerintem olyan gyorsan nehéz szabályosan csinálni...

2017. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ilyen téren maximalista vagyok. Ami tőlem telik megteszem. Viszont hogy jönnek sorban a gyakorlatok? Mert ha például fekvenyomás után fekvőtámasz vagy fordítva rövid szünettel, akkor azért nem lesz egyszerű.

Gondolkodtam azon hogy minden nap vagy 1 napos szünettel sorban 2-3 perces pihenőkkel megcsinálom.

PL:

-Bemelegítés

-30mp fekvőtámasz

-2-3 perc pihi

-Fekvenyomás 60-al 25

-2-3 perc pihenő

-függeszkedés 73 mp (vagy amennyi megy. :D)

-pihi

-felülés

-pihi

-és végül "levezetésképp" 2km ami a csövön kifér futás.

Lenne ennek így értelme? És akkor most hanyagolnám a rendes edzést. Vagy valahogy mellé kellene beiktatni?

2017. nov. 21. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont mennék Thai box-ra de láttam a kérdést igy segitek :D

Nos én 2 éve felvételiztem a Miskolciba, fel is vettek de 1 hónap után ott kellett hagynom egyéb okok miatt. Idén is jelentkezni fogok, Adyligetre én is 21 vagyok, de térjünk lényegre.

A fizikaira úgy kell edzened hogy belövöd magad 1 szintre és mindig 1-el többet csinálsz mint amennyit előtte (pont mint a fegyenc edzésnél, bár azt már késő elkezdened). Úgy konkrétan nem kell edzésterv, próbálj mindig 1 el többet csinálni és egy idő után hozzászoksz.

Futás menjen ha száraz a tél meg tavasszal mert ott lehet sokat lezúzni pontilag. Egyébként megjegyezném 2 éve ott csesztem el hogy függeszkedtem, fekvőtámasz majd fekvenyomás... szép is volt meg jó is volt csak a 25 ből 14 v 17-et csináltam a fekvenyomásnál mert előző 2 gyakorlat kivitte az erőm... szóval jahh az sem mindegy mi az 5 gyakorlat, jól kell megválasztani hogy ne fáradj ki mert én pl itthon nem tudtam egyszerre az össze gyakorlatot megcsinálni mint ahogy ott kell.

Én idén fekvenyomás helyett felülést csinálok mert a hasam nem fog fáradni ott, és több erőm lesz.

A fizikai jó ha max pontos vagy aközeli, de ha nem az mert futás kevesebb vagy a az ingafutás/távolugrás az sem gáz, hisz nálunk a 80%-a pszichológián hasalt meg.

Ezt úgy hogy első csoport: 14/3 ment át majd a fellebbezett csoportból 9/2 köztük én. Szóval durván 30 ből 5-6 ember megy át, elég jó a kiszórás mi?

Ha van kérdésed irj :) remélem segitettem

2017. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez fix? Így jönnek sorban hogy függeszkedés fekvtámasz fekvenyomás? Köztes pihenők? Egyébként elég valószínű hogy még foglak keresni!! :)
2017. nov. 21. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem igy jött, lehet mashol nem. Volt pihenő par perc de mire oda eljutottam elgyengult a karom, mint amikor egy jo edzes kozben pihenned kell mert vki hív aztan nyomnad tovabb de erotlen vagy... Kb ilyen volt, ezert okosan kell valasztani, ne akaszd ki a tested.
2017. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok, én is a felvetelire készülök :) melyik suliba jelentkezel?
2017. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!