Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vegán testépítők, sportolók,...

Vegán testépítők, sportolók, hogy visztek be elég fehérjét? Mit esztek?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy áttérek a vegán étrendre. Már régebben szemeztem vele, de most jött elő újra egy dokfilm kapcsán. Soha nem voltam oda a húsért, évek óta pedig csirkemellen kívül nem is nagyon fogyasztok más húsfajtát, esetleg néha felvágott formájában. Sem tojást, sem túrót, sem tejet nem fogyasztok rendszeresen, ezért ezeknek a kiiktatása sem lenne nagy érvágás. Ami leginkább érdekel, hogy növényi alapú fehérjeporon kívül mivel oldjátok meg a fehérje bevitelt leginkább? Illetve mennyi fehérjét fogyasztotok?

Fehérje bevitelemet már régebben csökkentettem az eredetileg 2-2,5g/testsúly kg-ról 1-1,5g-ra és nem történt semmi különös. Amikkel szemezem az a borsó, de leginkább a bab, lencse.


Előre is köszi a segítségeket.



#vegán #növényalapú étkezés
2017. dec. 4. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy napom általában így néz ki:

[link]

+Amikor barátnőm készít valamit, akkor azt is +ban megeszem(vegán ő is.)

Amiket szükséges "szedni"(nem csak vegánoknak), az a B12 vitamin, D3 vitamin, algaolaj és a jód.

Én személyesen napi +100mg kolint is beviszek tablettából.

Fehérjepor egyáltalán nem fontos, beturmixolsz magokat és kész.

Jelenleg 180cm/90kg vagyok.

2017. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok testépítő, de talán tudok segíteni: általában minden nap kb 100-120 g körül van a protein bevitelem (ahogyan az előttem szóló, úgy én is szoktam vezetni cronometerben).


Egy átlag testépítő nálam több proteint visz be, viszont nekem az a 100-120 g úgy jön ki, hogy a vegánságnak a 'high carb' változatát követem (low carb nem jött be egyáltalán). Tehát kalória lebontásban egy átlagos napon az étkezésem kb 80%-a ch, 10%-a protein és 10%-a zsír.


Mielőtt bárki is tévedésbe esne, előre mondom, hogy nincsenek vércukor/súly problémáim a sok ch miatt ;)


A legjobb növényi fehérjeforrásokat a hüvelyesek, magvak és a gabonák adják, főleg a csicseriborsó, zöldborsó, bab, lencse, szója. Ha bírod a glutént akkor a szejtán (búzasikér) is tökéletes proteinforrás, de a többi gabonaféle is ugyanúgy jó.

Kis mennyiségben a gyümölcsök (kalóriatartalmuknak kb 3-6%-a fehérje), zöldségek és gombák is tartalmaznak fehérjét.


Magyar testépítők közül ajánlom Váli Tamást, ő ténylegesen testépítő, pedig nem visz be több proteint nálam (80 10 10 módszert követi ő is) :D

[link]


Kiegészítők közül b12-t érdemes lehet szedni, télen pedig d vitamint is, ez utóbbit mindenkinek.

2017. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok testépítő, csak egy hobbi sportoló, futok, bringázom, szezonban kajakozom, hegyetmászom, kettlebellezem...

Úgy viszek be elég fehérjét, hogy átlagosan minden növény 10%-a fehérje, ha elegendő kcalt viszel be, nem tudsz nem elég fehérjét bevinni...

A komplettálás egy hülyeség, minden aminosav megvan minden növényben, pusztán más más arányban, ha 2 félét eszel, már biztosan megvan minden...

De persze senki sem csak 2 félét eszik...

Az ásványi anyagoknak érdemes utánanézni, főleg vas, magnézium, cink és egyéb szükséges fémeknek, és megszeretni, beépíteni az étrendben olyan kajákat, amiben egyik másik szép számmal van... pl cékla, mák

2017. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Váli Tamás nem követi a 80/10/10et, nem hisz a nyersétrendben.
2017. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


A 80 10 10 csak a ch, zsír és fehérje arányára vonatkozik kalória lebontásban. Főtt ételekből álló étrend is ugyanúgy lehet 80 10 10.

A nyers étrendben valóban nem hisz, de attól még ezt az arányt tartja mérvadónak: https://www.youtube.com/watch?v=XbPWaFi0a58


A 80 10 10 c. könyv szerzője, Dr Graham viszont valóban a nyers étrendet ajánlja, valószínűleg emiatt értetted félre.

2017. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 80/10/10 életmód a könyv követőit jelöli és a könyv nyersvegán.
2017. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. :)
2017. dec. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!