Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hátam felső része eléggé...

A hátam felső része eléggé gyenge, milyen gyakorlatokat ajánlanátok az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapja járok konditerembe, és a hátam ahhoz képest még mindig különösen gyenge. Szoktam evezni, hátemelést (ami alulra megy, és inkább felül vagyok gyenge) és lehúzást csinálni. A húzódzkodás még nem igazán megy hátból, mert leginkább a bicepszemet terhelem meg vele, ami nem helyes, és ezt sajnos a lehúzásról is elmondhatom.


Esetleg milyen ötleteitek, tippjeitek vannak a felső hát erősítésével kapcsolatban?


2017. dec. 17. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Felhúzás variációk, Pendlay evezés, Yates evezés, fűrészelés rack pull, vállvonogatás.

Lapockára meg miután saját súllyal már megy kb 10 húzódzkodás, súllyal nehezítsd, és teljesen hagyd el a csigás lehúzást.

NE használj semmilyen gépet, csigás evezést is váltsd le pont

Amikor már haladó leszel, érdemes lesz kicsit csalni, rángatni a súlyokat pár sorozatban, persze okosan.


Hátazásnál a könyököddel vezesd a mozgást, mintha könyékkel akarnál eltolni valamit, ami a hátad mögött van.


A hátemelés rendes neve a hiperhajlítás.

2017. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is tanuld meg a gyakorlatok rendes végrehajtását.

Hátra pedig: Felhúzás, Evezés, Vállvonogatás és a Húzódzkodás is jó, bár helyette én T-rudast csinálok, szóval nekem hátra 2 evezés van, döntött törzsű és t-rudas.

2017. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek.
2017. dec. 17. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:
T rudas,fureszeles. Majdnem mindegy a gyakorlat. Heti 2x terheld hetente 10-15 munkasorozattal.
2017. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!