Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért lesz több a testsúlyom...

Miért lesz több a testsúlyom estére több, mint 1kg-val?

Figyelt kérdés
Van egy új mérlegem,amivel reggel és este is megmérem magam.Este több mint 1kg-val többet mutat mindig.De miért?Este járok wc-re,szóval nagywc után mérem meg magam.Akkor több vagyok,mint elötte.Vagy az alvással is fogy az ember vagy hogy van ez?

2017. dec. 26. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Egész nap eszel, de az semmi. Inkább az evés közben elfogyasztott folyadéknak van súlya. Kiadós evés után mindenki fél kilóval több. Éjjel (amikor akár 10-12 órán át nem eszel) a tested fűtése címén elég az ennivaló, a víz meg bőrön át is párologhat, ha akar. Az ennivalónak csak kis hányadából lesz "nagydolog". Az evés lényege a testhőmérséklet fenntartása (elégetés), másodsorban a mozgáshoz szükséges energia, harmadsorban új sejtek építése.


Én általában 0,7 legfeljebb 0,9 kilóval vagyok több este. Valószínűleg elég sokat eszel. Meg persze más a napi ingadozása egy 50 meg egy 150 kilós embernek.

2017. dec. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
9%
Igen, az alvassal is fogy az ember nem is keveset. Az elegetett "zsir" legnagyobb reszet ugyanis kilelegzed szenhidratkent a nap folyaman.
2017. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 mi van???

Kérdező ne méregesd magad.

2017. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2es vagyok. Azért pontoztál le, mert olyan buta vagy, hogy még ezt se tudod? :-D
2017. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig igenis fogyunk alvás közben. Energiát igénylünk, vizet és némi hőt vesztünk... Nem vagyunk zárt rendszer, kapcsolatban vagyunk a külvilággal, nincs ebben semmi különös.


Estére pedig persze, hogy többek leszünk, tipikusan legalábbis. Több bennünk a víz, a salakanyag... A reggeli mérést általában a wc után ejtjük meg (nagywc nálam sincs olyankor, de a kicsi sem jelentéktelen súlyvesztés), de ez persze csak egy része a dolognak.

2017. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 ne aggódj, nem törődök én azzal hogy pontozgassak, szóban mondom meg a véleményem.
2017. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!