Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan legyek izmosabb, ha...

Hogyan legyek izmosabb, ha sok aerob mozgást végzek?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 182 cm és 77 kg. Nagyon szeretnék izomtömeget növelni, de sajnos nem megy. Egyrészt azért, mert alapvetően vékony alkatú vagyok, másrészt azért nem, mert zumbázok és aerobikra is járok.


A zumbáról és az aerobikról nem tudok lemondani, zumbaversenyekre járok, az aerobik meg jobban átmozgat, és mindkettő után szellemileg sokkal jobban érzem magam (biztosan a felszabaduló endorfin miatt). Az előbbiből három edzésem van, a másikból kettő hetente.


Szerintetek mit lehetne csinálnom? Heti öt alkalomnál több időm nincs edzésre járni. Hová tegyem a súlyzós gyakorlatokat? A zumba vagy az aerobik elé vagy után?


Ha előtte csinálom, akkor nem sok értelme van, mert nem formálódik annyira a testem, ha utána, akkor meg nincs annyi energiám, hogy jó nagy súlyokat mozgassak meg.


(Heti hétszer edzésre járni meg szerintem nem túl egészséges, mert a testnek némi regenerációra van szüksége).


2018. jan. 9. 07:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy kb. 3000 kalóriát viszek be naponta és 150 gramm fehérje is megvan. Általában halat és csirkemellet eszem, vöröshúst ritkábban. A búzafinomliszt alapú kenyerféléket totál kiiktattam az étrendemből, helyettük hajdinát és rizst, zabpelyhet, kendert eszem (illetve szoktam sütni kenyeret is hajdinalisztből és zabból, amelyet zsírszegény túrókrémmel és valamilyen növényi fehérjével általában feltupírozok).
2018. jan. 9. 07:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináld meg előtte, amúgy sem ördögtől való súlyzós edzés után aerobozni. Viszont figyelj a regenerációra, és valszeg többet kéne enned. De jó neked. :D
2018. jan. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, te nő vagy? :D


Amúgy aerobik az egy gyenge ...

Heti 2-3 kondi az elég, nagy súllyal.

Minél nagyobb az erőd, annál több izmod lesz.

2018. jan. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem kell lenézni az aerobikot utolsó.

Hiába nagyzolsz sztem 10 perc után otthagynád a fogad.

2018. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja biztos, tömegelni nem nagyon tud vele, csak egy bizonyos szintig. De te biztoa qrvára értesz mindenhez, csak nem kokszolsz? Ha túledzel, kisebb lesz az izmod, nem tudtad?! :)

Én csak tömegnövelésre mondtam, hogy az gyenge.

Nem ismersz, és miről gondolod 10 perc után otthagynám? :)

2018. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát azt azért én se mondanám, hogy az aerobik gyenge, mert a mi csoportunkban sok lány nincs is, ha meg jő egy új fehérnép, az se bírja sokáig. Elég komoly edzés megy, kis súlyokkal, néha gyűrűkkel, saját testsúllyal stb.
2018. jan. 9. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

az aerobik főleg állóképességre megy a kondi meg inkább izomerőre kicsit más a kettő. Ezért gondolom hogy nem bírnád , mert a kondisok közül főleg izomtömegre edzenek csak.

ÉS igenis értek hozzá 12 éve edzek heti 5ször (erőemelő vagyok , de végzek mellette állóképesség, és izom álllóképesség edzést is. valamitn edzek a gyors(hirtelen kifejtendő erőre is.

2018. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!