Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek az este 7-8 órás...

Szerintetek az este 7-8 órás edzés még belefér? Vagy addigra már teljesen kifáradok?

Figyelt kérdés
20/F, ülőmunkát végzek reggel 8tól. Azaz 6kor kelek, kb 10-11 óra fele fekszem le aludni. Viszont így is fáradt vagyok, valami ötlet?
2018. jan. 16. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

emberesedj meg, én 12 óráztam 4 napot zsinórban ma van szabadnapom, mégis voltam 2szer edzeni ezalatt

20f


fáradtság oka lehet vitaminhiány, ásványi anyagok hiányi, kevés kaja/rossz kaja, kevés viz, kevés alvás, de a legnyomósabb szerintem az akaraterő hiánya, 90%-ban fejben dől el, hogy fáradt vagy-e

2018. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én itthon dolgozok, nekem legjobban a reggeli edzés vált be, de már volt olyan, hogy reggel korán el kellett mennem ügyeket intézni aztán tesómék hívtak moziba meg kajálni, és csak este 10körül tudtam edzeni. Bár abból se lett volna tragédia ha egy napot kihagyok, csak túl lelkiismeretesen csinálom. Akkor már tényleg fáradt voltam, mert szokatlan is volt. De sokan edzenek későn munka után, ismerőseim közül is. Ha megszokod és rutinná válik ez a 7-8 órai edzés akkor bírni fogod.
2018. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Én is általában este 7-kor jutok el edzésre. Eleinte biztosan fáradtabb leszel kicsit, mert ott lesz a plusz edzés a napodban, de amint belejössz, sokkal több lesz az energiád. Szedhetsz vitamin is mellé, C vitamin, D vitamin, B12 vitamin, de akár egy jó multivitamin is hasznos.

Csak elkezdeni nehéz, sokkal jobban fogod magad érezni.

2018. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tegnap 13 kilóméternyi, egész napos mászkálás után lábaztam 1 órát, 20:30 körül kezdtem az edzést és új rekordot guggoltam. Nem gond. Legalábbis nálam. Edzettem már én 9 órai kezdéssel is.
2018. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En ugyanigy dolgozok. Fel 6 korul erek haza. Kaja. Pihenek es 7 re megyek edzeni. Boven belefer.
2018. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen én is gondoltam, hogy elég homokos viselkedés, főleg hogy ülőmunkáról van szó, sokan vannak olyankor a termekben?
2018. jan. 16. 19:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem jártál edzeni, akkor nem a munka miatt vagy fáradt, hanem mert valószínűleg szarul élsz. Gondolok arra, hogy amikor én is "csak" irodában dolgoztam ülőmukát, meg mellette suliba jártam, ettem az irodai kajákat, ittam a kávékat, nem mozogtam semmit, és sokkal szarabbul voltam, fradékonyabbnak éreztem magam, mint amikor heti 2-4 alkalommal lejártam a terembe, és jobban odafigyeltem a kajára. Aztán több időm lett, visszatért az edzés is, a fáradtság pedig elmúlt. Kell egy kis idő, mire belerázódsz, de utána sokkal jobb lesz.


Szerintem pakold be munkába az edzőscuccaidat, és menj el közvetlenül munka után edzeni (a olyan 4-5 körül lenne, nem?), ha az este 7-8 az túl későn van már. De amúgy egyáltalán nincs későn, teljesen jó időpont.

2018. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Esetleg még talán a reggeli edzést tudnám beiktatni a napomba, ami kb 6 órától kezdődne. De azt elég nomádnak tartom, hogy kikelek az ágyból, reggeli, minden nélkül egyből olyan edzést végezzek, ami még többezer kalória után, délután is megeröltető. Edzek már 2 éve, nem új keletű a dolog. Nem tudom mennyire tesz jót az, hogy 8-10 ig edzek és 11től jobb esetben alszom 7 órát.
2018. jan. 16. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mennyire tesz jót az, hogy 8-10 ig edzek és 11től jobb esetben alszom 7 órát."


Teljesen rendben van.

2018. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De miért nem közvetlenül munka után mész? Vagy a 8-10-ig edzés már az lenne? Mármint ha 8- órát dolgozol (ezt nem írtad), akkor is 6-7 felé már végezni tudsz az edzéssel, az este többi részében meg tudsz pihenni. Amúgy semmi baj nincs az esti edzéssel sem, ha nem zavar az alvásban.


Reggel meg ha 6 körül mész edzeni, akkor reggelire készíts be egy banánt meg müzliszeletet vagy egy adag BCAA-t, azt utazás közben, de gyakorlatilag félálomban is gyorsan meg tudod enni. Edzés után meg megeszel egy szendvicset, amit előre csomagolsz. Amúgy az éhgyomros edzéssel sincs baj, ha bírod, és nem ájulsz el meg szédelegsz.

2018. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!