Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 4 edzés mellett belefér...

Heti 4 edzés mellett belefér pihenőnapokon egy ilyen interval szerű dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Heti 4 súlyzós edzést csinálok, viszont kardiozni nem szoktam/szeretek. Találtam egy HIIT/interval szerű edzéstervet amit ígéretesnek tűnik számomra pihenőnapokon:


[link]


A kérdés hogy mennyire kockáztatok egy túledzettséget azzal ha heti 3x még megcsinálok egy ilyen HIIT edzést is pihenő napokon, vagy épp a regenerálódást veti vissza és nem fejlődök majd semmit. A súlyzós edzés minden alkalommal min 1,5 óra. Fehérje, BCAA és glutamint szedek kizárólag edzés után 40-50g turmixban (ebben a tiszta fehérje 30-40g) plusz 30g ch. A HIIT-t pihenőnapokon késő délutánra tervezem, nem éhgyomorra természetesen. Vagy esetleg variáljam a heteket az alábbi módon: A -héten heti 3x HIIT pihenőnapokon, B-hét HIIT csak vasárnap. Eredeti elképzelés:

Hétfő: Mell-Bicepsz

Kedd: Láb

Szerda: PIHI vagy HIIT

Csüt: Hát

Péntek: váll-tricepsz.

Szombat: PIHI vagy HIIT

Vasárnap: PIHI vagy HIIT


Az edzést nem most kezdtem, kb 10 éve edzek már kisebb nagyobb megszakításokkal, az utóbbi 1,5 évet végignyomtam kihagyás nélkül, szóval edzésben vagyok.

A fenti 500as gyakorlatnak a lényege h minél rövidebb idő alatt megcsinálj minden gyakorlatból 50-et, gyakorlatok között minimális pihenővel, ezért gondolom hogy ez HIIT edzés leginkább, kérdés mennyire ártok vele mint sem használ. Olvasgattam és elvileg súlyzós edzés mellett akár heti 3 HIIT simán belefér, és ha jól végzi az ember akkor izömtömeg növelő hatása van ennek is.


2016. okt. 5. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze
2016. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!