Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy egészségesen táplálkozó...

Egy egészségesen táplálkozó fitt emberrel mi fog történni ha elkezd durván szemetet enni?

Figyelt kérdés
Tehát adott Anna.Anna 18 éves,165 cm,60 kg.Egészségesen étkezik,napi 2000 kalóriát fogyaszt,aminek 40 százaléka fehérje,40 százaléka szénhidrát és 20 százaléka zsír.Nem fogyaszt fehér lisztet és cukrot,helyesen táplálkozik.Minden nap 1 órát kocog.Anna aztán egyszer csak úgy dönt hogy megunta ezt,és elkezd 4500 kalóriát fogyasztani,aminek 15 százaléka fehérje,55 százaléka szénhidrát és 30 százaléka zsír.Csupa rossz ételeket fogyaszt,gyorséttermekbe kezd járni,és cukros üdítőket kezd inni.Viszont a napi egy óra kocogás helyett 3 órát fut.Mindkét esetben a bevitt kalória és az elégetett kalória összege 0 (valószínűleg nem pontosan annyi,de tegyük fel).Mi fog történni Annával amikor felhagy az eddig követett egészséges életmódjával?
2018. jan. 17. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében semmi nem fog történni vele, amíg megkapja a megfelelő mennyiségű vitamint, és a fehérje nem csökken a minimum alá. Amúgy a 40 százalék fehérje (200 g) brutálisan sok szegény Annának.
2018. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Azt hiszed hogy azaz egészséges kaja ha valaki szart eszik.

A szervezetnek szüksége van zsírra, cukorra, lisztre is.

Mert nagyon elterjedt hogy csak csirkemell meg párolt zöldség a jó.

Ettől rosszabb kaját el se tudok képzelni, persze ezt is meglehet enni egy héten egyszer.

Aztán meg csodálkozik mindenki hogy állandóan éhes, falási rohamok jönnek rá.

Az egész világon nagyon tudják hogy hogy kell egészségesen kajálni , aztán meg mindenki el hízik előbb utóbb.

2018. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha ugyanannyi a kcal mérleg, annyi lesz az eredmény, hogy hamarabb fog meghalni.
2018. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lisztre nincs szüksége a szervezetnek, előző... Rengeteg tápanyagra van szüksége, de lisztre pont nem, még a cukrot sem kell bevinni, legyártja a test, ha kell, nem esszenciális.


A 40% fehérje valóban brutál sok az első esetben.


Ha nincs többlet, nem fog hízni. A százalékok nem igazán számítanak, csak legyen meg a fehérje és a zsír és a kalória, viszont hogy konkrétan milyen a tápanyagbevitele, az már fontos. Nem tudom, neked mi a rossz étel, mit eszik gyorséttermi étel és cukros lötyik (hogy kit üdít a cukros-aromás vacak, nem tudom, engem inkább enerválna) mellett, de ilyen sok kalóriában azért van esély a jó tápanyagbevitelre. A cukros italok nem tudják elvenni a helyet a fontosabbaktól, hisz olyan bődületesen sok a kalória, maradhat azokra is. Persze ha nem is nyúl zöldséghez, az más, mert bár anélkül is lehet élni, az nem ilyen százalékokkal megy.


Anna ehetne 85% szénhidrátot is vagy 90% zsírt, 4500 kcal mellett cukros dolgokkal nem könnyű a szénhidrátot olyan alacsonyan tartani, azt hiszem.


Viszont a 2. esetben is bődületesen sok fehérjét eszik, 10% is bizonyosan elég lenne neki, akármilyen aktív élet mellett, még így sem fogja felhasználni a szervezete.


Az nagy előny, hogy megmarad a mozgás. Nézd meg a nem túlevő kemény fizikai munkásokat, akik nem foglalkoznak az étrendjükkel, hátha az mutat valamit. Nagy leromlást tuti nem érdemes várni, az nem így megy, maximum hiányjelenség vagy betegség lehet pár évtized múlva, ha tényleg rossz az étrend. Hiányjelenséghez nagyon rosszul kell enni ennyi kalóriában, ezt tartom.


Nem igazán tudom, miért mondják az emberek ételekre azt, hogyszemét. Teljesen normális, nem tápanyagszegény, de enetrgiának mindenképpen működő ételekre. Van, ami valóban az, nem tudom, te speciel mit értesz alatta, de egyeseknek szinte minden az, még a sült krumpli is, ami valóban nem a tápanyagdússág csúcsa, de étel, aminek helye lehet egy egészségtudatos étrendben is, ha az ember pont nem érzékeny a zsírban sütésre és a krumplira, már szellemileg, hozzáállásilag. A csokit sem értem, miért üldözik, bár cukrosat én sem eszem. A cukros lötyik, az ipari hulladék virslik (s nekem kicsit minden bolti hús, bár a fehérje azért sokat dob a megítélésén), a cukorkák, agyonfeldolgozott dolgok, azokat én is kerülendőnek tartom. De a gyorséttermi ételekkel is lehet valamit kezdeni, ha nem is igazán jók. De annyira oltári messze nincs a sima gluténes gabona+hús+zöldségtől, hogy Anna hamar megváltozzon.

2018. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A rengeteg cukor miatt jelentősen emelkedni fog az inzulinszintje.A sok kocás ellenére is nőhet a vérnyomása.A hirtelen inzulin szint ingadozások miatt romolhat az általános közérzete.Kellemetlen puffadással,hirtelen álmossággal is számolhat.A rengeteg méreganyag és cukor miatt csökkenhet az immunrendszer ellenálló képessége.
2018. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!