Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomhúzódás? Mit lehet vele...

Izomhúzódás? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 napja az edzőteremben bicepsz és tricepsz edzése közben éreztem egy furcsa fájdalmat érdekes módon nem a gyakorlat végzése közben, hanem mikor például letettem a súlyzót. A fájdalom viszonylag enyhe volt és a mellemnél, bal oldalt a szívem felett kb 5-6 cm-rel jelentkezett. Utána héten végeztem melledzést is, még személyes rekordot is sikerült döntenem, semmi nyoma nem volt a fájdalomnak, majd a legközelebbi edzésen ismét tapasztaltam, immáron sokkal élesebb fájdalom kísérte. Abba is hagytam az edzést, másnap lábedzésnél guggolásnál is jelen volt. Azóta folyamatosan jelen van, erős fájdalom például sóhajtásnál az előbb említett helyen, illetve ugyanabban a magasságban a hátamban is érzem. Ágyból felkelésnél, illetve felülésnél kifejezetten erős fájdalom keletkezik. Mi lehet a probléma? Vannak olyan karizom gyakorlatok, melyeknél nem fáj, ezeket végezhetem könnyebb súlyokkal? Mennyi a gyógyulási idő és mivel lehet kezelni?

2018. jan. 22. 18:31
 1/4 BlodDrunk ***** válasza:

Edzésmúltat,súlyt,kort írhattál volna,de az hogy kar gyakorlat közben a melled felett fájjon nem tudom mit kellett csinálnod.


Én szerintem túl nagy súllyal dolgozol,szabálytalanul,esetek 95%ban ebből vannak a sérülések.

1hét pihi semmi edzés,ha utána is jelentkezik Doki és több pihi.

2018. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Néha kell pihi, valamint meg kell lenni a 8ó alvásnak, 2,5l viznek napi szinten. Lehet oka rossz bemelegités, szabálytalan gyakorlat. 1 hét elég lesz sztem pihinek, és használj multi vitamint hogy jobb regenerálódásod legyen.
2018. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat!!
2018. jan. 24. 20:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként edzőteremben komolyan 5 hónapja edzek, 18 éves vagyok, súly ~68 kg, magasság 182 cm
2018. jan. 24. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!