Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2043 kalóriát fogyasztottam,...

2043 kalóriát fogyasztottam, ennyi sok vagy kevés szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

Makrók:

-181 gramm szénhidrát

-270 gramm fehérje

-65 gramm zsír


Másfél óra súlyzós edzést végeztem mellé, +könnyű fizikai munkát (8 óra)


Táplálék kieg.: c vitamin 1000 mg

multivitamin 2 kapszula, este reggel

omega 3 (3 kapszula)


Férfi vagyok 73 kilo, 174 cm

1 évig tömegeltem, jött fel zsír, azt szeretném leadni. 18% a test zsírom.



2018. jan. 29. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Brutálisan túl sok a fehérje.


A kalória lehet, hogy sok, lehet, hogy jó, esetleg kicsit kevés is lehet, van olyan ember, de ennek nem adok nagy esélyt. Ezt nem lehet megmondani néhány szám alapján. A tömegeléskori eredményeidből nem tudod megtippelni a kalóriaigényedet?

2018. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fehérje az izmoknak kell, ha te 135 kg lennél zsír nélkül és a maximális 2g/tskg adagot számolod, akkor kéne ennyi. De csak 73 kg vagy és gondolom az se mind izom 18% testzsírnál. és 2 g helyett lehet nyugodtan 1,5g a fehérje. de 150g-nál sehogy se legyen több, mert az csak drága székletet eredményez
2018. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 90kiloval kezdtem ugyanennyi szénhidrát tál ami kb 2 tskg ch szerintme nyugodtan viheted 150korülre a fehérje viszont tenyleg rengeteg is és folosleges is
2018. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, azt nem írtam meg, hogy egy alkalmazásba írom a makrókat, és az app ugyanugy beleszámolja a növényi fehérjéket is. Körülbelül 160 g teljes értékű fehérjét fogyasztottam.
2018. jan. 30. 05:47
 5/8 A kérdező kommentje:
És tömegeléskor körül belül 3200-3400 kalóriát vittem be. Ehhez viszonyítva jo lessz a 2000 kalória szálkásításhoz vagy csökentsem?
2018. jan. 30. 05:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kalóriát kell számolni hanem a makrókat a tskg-hez képest.
2018. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tömegelést elnézve így elég tempósan kell szálkásodnod... Ha mégsem lesz jó a tempó, majd változtathatsz, de jónak tűnik így.

A növényi fehérje is számít, főleg, ha változatosan eszed őket és egész jó az aminosavprofil a növényi részben is, de a csuda tudja, hogyan számol ezzel az, aki erre rá van kattanva. Amíg főleg állati fehérjére alapozok, én egybeszámolom és normális szinten tartom, aminek elégnek kell lennie. Mert pl. szinte senkinek sem kell 2g/feleslegmentes ttkg, viszont biztos, ami biztos alapon (hátha nem szívódik fel vagy nem az átlaghoz tartozunk..etc.) ez egy jó érték. De amikor ezt még növelik, a zsírfelesleget is bevonják és rengeteg növényit is melléraknak, az már túlzás.

2018. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó elötti. De hát ha növeled a makrókat ugyan ugy növekszik a kalória értek, ha pedig csökkented a makrókat csökken az elfogyasztott össz kalória is, mivel a bevit makrok adják magát a kalóriát. Szerintem te arra céloztál hogy a makrok aránya legyen rendben azon belülnis a szémhidrat. De szerintem a 180 g szémhidrát teljesen jo (szerintetek!?). A többinek köszönöm a válaszát! Akkor beleszámoljam a növényi fehérjét is? (nem komplettáltam)
2018. jan. 31. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!