Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az időszakos...

Mi a véleményetek az időszakos böjtölésről/Intermittent fasting-ról?

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Csak logikusan belegondolva: szerintem az anyagcserét teljesen tönkre vágja. A szervezet gondolom sokkal jobban raktároz, mert alig kap tápanyagot. Olvastam egyszer, hogy még késő este is lehet enni, és azt is, hogy az emésztés este 6 után lelassul, és éjjelre a gyomorban marad az étel emésztetlenül. A szervezet elkezd méregteleníteni, aztán kiderül, hogy mégsem.. Szoktam böjtölni, rendes léböjt kúráról beszélek, 5 napig, de nem a fogyás miatt, hanem egyszerűen csak méregtelenítek. Érzem, hogy jót tesz a szervezetemnek. És egészségesen élek, figyelek arra, hogy miket eszek, és sportolok. Véleményem szerint ez ér a legtöbbet:)
2015. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Ausztriában élek. Itt az utóbbi években nagyon elterjedt az "intermittent fasten", amit leginkább szakaszos böjtölésnek lehetne lefordítani. Itt úgy hívják, hohy 10in2, ami azt jelenti, hogy egy nap ehet az ember nagyjából, amihez kedve van, egy nap pedig csak vizet és maximum egy pohár fekete kávét ihat. Itt ezt az orvosok is ajánlják, ugyanis, nem igaz, hogy ez egészségtelen, olvass bátran utána! Az ember teste eleve is úgy volt "megcsinálva", hogy idönként ételhez jutott, idönként nem. A hütöszekrény viszonylag új találmány :) A lényeg az, hogy itt és a német nyelvterületen ez egy elfogadott és gyakori "életstílus-forma",(nem is szeretik, ha diétának hívják), vannak akik évek óta csinálják, és nemhogy egészségtelen, hanem sejtmegújító, fiatalító hatása van. Olvass egy kicsit utánna, nagyon érdekes... èn is csinálom január közepe óta, egyáltalán nem nehéz és nagyon jól érzem magam... Sokkal fitebb vagyok és a böjti napokon is sportolok.
2015. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!