Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 4 adag fehérje sok?

Napi 4 adag fehérje sok?

Figyelt kérdés
Ha napi 4 adag, adagonként 30g fehérjeport, amiben adagonként 22,5g fehérje van (összesen napi +90g fehérje lenne) innék, az már káros lehet az egészségemre? 70kg vagyok, tehát elvileg napi 140g fehérjét kéne bevinnem, de nem tudok olyan sokat enni, úgyhogy kajával még meg van az a plusz 50g fehérje. Szerintetek jó ez így, vagy lejjebb vegyem napi 3 adagra?(az összesen plusz 67,5g fehérje egy nap).

2018. febr. 21. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt a 2g az a legfelsőbb határ, annál kevesebb is, mondjuk 1,5 gramm is elég. plusz ha 70 kg vagy, az zsírostól értendő, de a zsírnak nincs szüksége fehérjére, úgyhogy szerintem egy jópár kilót leszámolhatsz és úgy számold újra..ha kajából nem tudod fedezni az elég fura. Nem csak a csirkemellben van fehérje, hanem pl babban is, meg minden húsban. Nem kell ennyire rágörcsölni az elméletre, főleg ha azt se tudod hogy mit miért csinálsz és hogy az milyen hatással lesz rád. Nem innék annyi turmixot mert egyrészt k**vadrága, másrészt az csak kiegészítő. De ha ennyit iszol belőle akkor a szilárd kaja egészíti ki a napi turmixadagodat nem fordítva
2018. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a főtt tojás az 2 harapás.

nehogy már nehéz legyen megenni belőle párat vagy egy dobozt.

vagy manapság már csinálnak egész jó felvágottakat is,szója meg glutén mindenféle adalék nélküli színhús.

az is 100g/22g fehérjés és pár nyelés meg még finom is.

mind a kettő jobb mint a tejes vacak protein,amitől ilyen adagban tuti befosol.

2018. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Egyébként azért viszek be kajával csak 50g-ot, mert nagyon nehezen evő vagyok, alig bírok enni. Ezen kívül nincs nagyon lehetőségem húst enni. Pl. Amit ma ettem meg az két sonkás kifli volt, 5db girellás fornetti, 1 balaton book szelet, 1 normál tányér túrós tészta, 2 pohár krémtúró és most este egy adag fehérje 4dl tejjel.
2018. febr. 21. 22:31
 4/7 anonim ***** válasza:
legalább akkor vízzel igyad,mert így tényleg ki fog készülni a gyomrod,szervezeted ennyi tejterméktől.
2018. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gabona bemegy, a fehérje pedig nem? Érdekes, persze sokfélék vagyunk. Nekem úgy besiklik 8 tojás, hogy szinte észre se veszem, de a növényekből is jön bőven fehérje.


Talán az étrendedet kellene kicsit átalakítanod, nem normális dolog, hogy 50g fehérjét tudsz csak bevinni "normálisan"... A teljes fehérjeigényed se olyan sok, hogy gondot kéne okoznia, de megértem, hogy neked nehezebb és iszol 1-2 fehérjeturmixot. De 4-et?

2018. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg fornetti helyett is ehetnél értelmeset ha a kaja mennyisége a probléma
2018. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Punisher 62 ***** válasza:

A három adag elég,a többit rendes kajából fedezd! Nagyon

fontos hogy ne 70 kilóval számolj, mert csak a zsírmentes

testtömeg számít. Sokan ott hibáznak, és bizony elszúrják

a dolgot!

2018. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!