Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kilóval kezdtél edzeni,...

Hány kilóval kezdtél edzeni, és menyit ajánlanál egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Most mi érdekel a saját sulyom amikor elkezdtem edzeni vagy hogy fekvenyomás, guggolás vagy felhúzásban mennyivel kezdtem. Pontositasd a kérdést mert igy értelmetlen.
2018. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg :)


Arra gondoltam, hogy hány kilós súlyokkal.

2018. febr. 26. 14:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Bár igen, az ismétlésszám is számít, szóval akkor minden érdekel, tehát hogy pontosan miket csináltál, hányszor és mekkora súlyokkal (ha kellett hozzá).
2018. febr. 26. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Két azonos tömegű ember is teljesen más sullyal edzhet. Saját magadhoz mérten kell a súlyt megválasztani, ezt más nem tudja megmondani neked.
2018. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, de mégis, viszonyításképpen, átlagban, mennyivel érdemes kezdeni? (Rég nem sportoltam, szóval inkább kevesebbel, mint többel kéne.)
2018. febr. 26. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezd az üres rúddal. Aztán edzesenként tegyél rá 2.5 - 5 kilót. A Stronglift 5x5 így működik. Edzésenként emelesz, elég tempósan lehet haladni felfelé a súlyokkal.
2018. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hat eloszor is meg kene mondanod hogy ferfi/no vagy, hány eves, hány kg... de amúgy ezt igy neked senki se tudja megmondani mennyivel edz , csak te tudod mennyit birsz. Van aki kezdőként elbír olyan sulyokkal mint mas 5 év edzes utan.
2018. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mikor életembe először voltam kondiba 176cm-re voltam 102kg 19 évesen jó magas 35% körüli testzsírral. Fekvenyomás első edzésemen 50kg-val ment 10 ismétlés 60kg-val 4 ismétlés. Bicepsz koncentrált 10kg-val 10 ism, kalapács 12.5kg-val 10 ism, kétkezes francia rúddal 30kg-val 10 ism, felhúzás 110kg 1 ism, lábtoló 230kg 10 ism. Így ennyire emlékszem. A lábam volt elég erős, 230-al azért nem sok kezdő lábtolózik. Haverom aki 58kg volt 180cm-re mikor elkezdte pl. az üres 20kg-s rúddal sem tudott normálisan fekvenyomni, ezért kicseréltük 15-ösre, szóval elég sokat számít a súly. Egy kövér ember is általában jóval erősebb mint egy vékony.
2018. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!