Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll fájás után azonnal nagy...

Váll fájás után azonnal nagy súly?

Figyelt kérdés
Szóval már elmúlta váll fájásom,de féleg hogy ha azonnal már 5x5nék bukásig kicsit fájna. Vegyek vissza egy kicsit a súlyból még az 1. héten vagy mehet az 5x5bukásig?
2018. febr. 28. 21:31
 1/6 anonim válasza:
A váll nagyon sérülékeny ezért nem szoktam nagy súllyal edzeni. Szétbombázhatod bukásig 5kg os 7kg os és 10kg sulyzóval 10 kg fölé nem érdemes menni az első 2 hónapban. Oldalemelés csökkenő sorozatban, emelkedőben. Piramis oda vissza stb. Az 5x5 öt biztos viszonylag nagy súllyal próbálod ami a rotátor köpeny sérüléséhez fog vezetni.
2018. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaaj,amúgy nem váll edzésnél gondoltam,hanem hogy fekvenyomásnál mehet-e az 5x5
2018. febr. 28. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Menni mehet, vedd vissza mondjuk egy 5-10kg-val a fekvenyomást, és építsd fel újra. 5x5 úgyis gyorsan emeli a súlyt.
2018. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BlodDrunk ***** válasza:

Sérülés után,ugyan úgy egy átmozgató pár hétig,ha ott nem újúl ki kezdhettsz megint normálisan edzeni.

De annak semmi értelme,hogy lesérülj első edzésen aztán megint X időt ki kelljen hagynod.

2018. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Edzed a rotátorköpenyed és használj több szabad súlyzós gyakorlatot mellre, vállra. Ne legyél puding. 12 év alatt még nem sérültem le. Bár teli van a felkarom és a mellem mikroszakadással, de sérülés még nem volt.
2018. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első nem a nagy súlytól sérül le az ember, hanem a bénázástól. Készvége
2018. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!