Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alkar és könyökfájdalom edzés...

Alkar és könyökfájdalom edzés közben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el edzeni ezen a héten, még csak itthon nagyon kicsi súllyal. Tegnap előtt edzettem, és ma is akartam de amikor elkezdtem bemelegíteni akkor éreztem ,hogy a bal karom húzódik , mintha valami rövidebb lenne benn vagy nem is tudom, nehéz leírni.A bemelegítés után mikor felemeltem a súlyt a bal karommal akkor éreztem ,hogy valami nem stimmel.A könyökömbe és az alkaromba belenyilalt a fájdalom.Nem csak egy gyakorlatnál hanem kb az összes olyanban ami igénybe veszi a kart.De bicepszezés közben ha madárfogásban tartom a súlyt akkor nem fáj.


Hozzá kell tennem azt is ,hogy most kezdtem el edzeni és eddig kb semmit nem mozogtam, szóval lehet ilyen kezdeti fájdalom a hirtelen terheléstől.Mit ajánlotok mit tegyek, pihentessem vagy edzek kisebb súllyal?



2018. márc. 18. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Normálisan be kell melegíteni és normálisan kell végezni a gyakorlatokat.

Pl guggolás előtt gimnasztikázok, stbb.. és csinálok vagy 4-5 bemelegítő szériát, majd csak utána állok neki a széria súllyal edzeni.

Ha meg most kezded, akkor ez még jobban érvényes.

Az elején nem a súlyokra kell koncentrálni, hanem tanuld be helyesen a mozdulatokat/gyakorlatokat.


Tipp: Az étkezési zselatin jó az izületi bajok megelőzésére.

2018. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!