Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet eldönteni hogy...

Hogyan lehet eldönteni hogy milyen testtípusom van?

Figyelt kérdés
Olvastam az endomorf mezomorf ektomorf testalkatokról, de kicsit összezavarodtam. A legfőbb jellemzőm szerintem hogy könnyen nyerek zsírt és fogyok is. Ha nem figyelek rá pár hónap alatt húsz kiló is felmehet de ugyanennyi le is tud menni. Hogyan lehet eldönteni melyik vonatkozik az emberre?

#építés #zsír #fogyás #edzésterv #nyerés #endomorf mezomorf ektomorf edzés
2018. márc. 29. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. Senki sem tisztán besorolható valamelyik típusba. Mindannyian keverékek vagyunk. Ezért sincs semmi értelme ennek az egésznek. Edzeni kell és kész.
2018. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, igaza van az elsőnek, ne pörögj erre rá :) Ezt a három testalkattípust amúgy eredetileg egy pszichológiai kutatásnál találták ki, amiben azt próbálták bizonyítani, hogy a testalkatnak köze van az ember jellemvonásaihoz, csak aztán valahogy átépült a köztudatba. Persze, van olyan, hogy valakinek gyors vagy lassú az anyagcseréje... de amikor életedben először összeállítasz egy étrendet, úgyis először próbálgatni kell, aztán látni fogod, hogy jó-e, vagy nem. Nem kell túl sokat foglalkozni ezzel az ekto-mezo-endo sztorival.
2018. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem léteznek ilyen kategóriák.
2018. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
185 cm vagyok, 94 kg, tehát nem az az alultáplált kisgyerek kategória :D mielőtt elkezdtem anno edzeni, voltam ha 70 kiló, mindenem tiszta vékony. Ugyanakkor az izületeim nem vastagok. Most akkor én ektóból átalakultam endóba hirtelen, majd leszálkásítva aztán valahogy mezo lettem? Hülyeségek ezek a testalkat típusok.
2018. márc. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszike, akkor nem is próbálkozok vele. Ment a zöld!
2018. márc. 31. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!