Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire szükségesek a vitamin...

Mennyire szükségesek a vitamin/ásványi anyag készítmények nekem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő, lassan 10 éve edzem.

6 hónapja elhagytam a fehérjekészítményeken kívül minden táplálékkiegészítőt, köztük a vitaminkészítményeket is.

A tapasztalatom az, hogy nem vagyok fáradékonyabb, nem vagyok többször beteg és képes vagyok ugyanakkora súlyokkal edzeni is. Viszont a testembe nem látok bele és vérvételre nem szeretnék menni, így nem tudom, hogy kialakult-e valamiből hiány. Ha ezt a kérdést egy testépítő webáruháznak tenném fel, vagy ottani cikket olvasnék biztos máglyán égetnének el, hogy miért nem szedek ezért is kérdezek itt, hogy van-e még aki komolyabban űzi ezt az életmódot és nem visz be külön ilyen készítményeket és boldogul-e?


A kérdés azért fontos, mivel én TELJESEN TISZTA étrendet követek, azaz, egy bizonyos tápanyagkörből fogyasztok csak, nem szoktam csalni. Tehát a lazac, marha, csirkemell, barnarizs, zöldségek, zab, pufirizs, lenmagolaj, olajos magvak, tojás, zsírszegény túró, sajt, joghurt és még néhány dolgot fogyasztok ezen kívül semmit. Egy kicsit attól tartok, hogy ugyan ezek nagyon jó minőségű ételek (össze sem hasonlítható egy átlagember szalámis paprikás szenyójával és ők sem szednek vitaminokat még sincs bajuk) lehet, hogy bizonyos tápanyagból mondjuk hasra ütésre a cinkből vagy mangánból nem, vagy csak elenyészőt tartalmaznak. Míg egy olyan személy, aki ezekre alapozza az étrendjét, de mellette "eszik félre" van esélye, hogy olyan táplálékokat is eszik, amikben van pl mangán és cink, viszont és sosem térek el ezektől az ételektől.


Túlspilázom a dolgot, vagy valóban kéne továbbra is használnom vitamin/ásványi anyag készítményeket? Egyrészt sosem vonzott túlzottan a laborokban előállított vitamin, de hát "háború volt régen", meg fel is nőttem és másra is kell a pénz és amúgy sem olcsó az étrendem így sem.



2018. máj. 5. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcs? Amiket írtál az jól hagzik, de ne felejtsd el a gyümölcsöket sem. Tudom, úristen cukor van benne, megírták a sárgaoldalon... Én sem szedek vitaminokat és semmi bajom. Aminek talán lehet értelme, az a halolaj, esetleg D-vitamin télen, de az egyénfüggő is.


Amúgy vérvételre érdemes elmenni évente egyszer.

2018. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár létfontosságú azért nem ártana.D3 és mellé MG,hogy hasznosuljon is a D3,és Omega 3.Negyven éves kor felett meg DHEA.A vérvétel kihagyása meg felelőtlenség valahol.Mert ha mész évente-vagy legalább 2 évente és mutat egy eltérést,akkor lehet hogy még csírájában lehet kikezelni a bajt.Ha meg tovább élsz tovább lehetsz a családoddal,több hasznos dolgot tehetsz meg.Ha meg fiatalon kinyiffansz egy nem diagnosztizált felelőtlenség miatt az pocséklás.
2018. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Messze vagyok még a 40 éves kortól. C-D3-CA-MG amiket én is fontosnak tartottam, de megerősítést is kaptam. Köszi a válaszokat! Nem is emlékszem mikor voltam utoljára vérvételen talán 6-7 éve egy sérülés okozta "kis műtétkor". Fontos a megelőzés tudom, de az ember ha teheti elkerüli a kórházakat, szerencsére a rokoni körömben még a távoliban sem volt rákos megbetegedés, ami persze nem jelent semmit.
2018. máj. 5. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokáig én is szedtem a kis tasakosat. Majd kb két évig nem szedtem semmit. Most viszont elkezdtem halolajat meg magnéziumot, mert sokszor görcsölt a vádlim. Egyébként teljesítményben én se érzek különbséget. Egy napnál tovább beteg is 3 éve voltam utoljára. Nátha sem volt még a legenyhébb formában sem.

De eby vérvételt én is ajánlanék.

2018. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egy sima altalanos multivitamin ami 800ft /ho kb mehetne. Egy kapszulas. Ha jo az etrend akkor nem kell melle kiegészítés. DHEA tiltott magyarorszagon.
2018. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem , ha specifikusan összeválogatod, és kura szerűen szeded, ezek viszonylag azért lassan ürülnek ki a szervezetből kivéve a C ha minden igaz.

A te esetedben szerintem természetes forrásból mindent megeszel szinte, aztán ahogy egyre fiatalabb lesz az ember :D úgy egyre nagyobb igénybevételt jelent a szervezetnek minden eddig apróságnak vélt dolog. Szerintem fogod érezni ha valami hiányzik (a hiánytünetekből ,de hát ugye ezt sem kötelező megvárni).

Mármint nem ilyen részletekbe menően specifikusan , hogy "húúúú most olyan cink pangásom van".

Azt viszont érdemes figyelembe venni ,hogy bizonyos "vitaminok" hiánytünetei nem azonnal jelentkeznek, lásd B12.

Ha jól tudom akár több év is lehet az anyagcsere folyamat ,mivel a felhasználás átlag esetben rendkívül alacsony a raktározási képessége a szervezetnek pedig borzasztóan magas (B6-12).


Én úgy szoktam ,hogy 3 hónaponta tartok egy ilyen megadózisú "kúrát".

Ez áll egy alapmultiból (olyat szoktam keresni amiben magasabb a magnézium) és minden másból megadózis, D (4000 egység), B12 (2-3000 mikrogramm), drogériákban szoktam venni K2-Ca csomagot ilyenkor (megmondom őszintén nem bonyolítum túl a legjobb árértékarányút szoktam ami éppen akkor van) , illetve Omegák ,de az is legalább dupla.

Kivéve a C-ből és a B komplexből ,mert azt érzem ,hogy kell.

A munkát is jobban bírom illetve a regenerációm is jelentősen jobb.


Faternak (60) szoktam ilyen senior profi packot venni, ő aztmondja nagyon érzi (elég sokat éjszakázik, fizikai munkát végez) ,jobb közérzet stb, ráadásul neki a diabetesre is jó hatással volt nagyon a C (2g / nap sok sok vízzel), de nálunk az egész család viszonylag tisztán eszik.


Elnézést ha hosszú lett de remélem segített :)

2018. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat, különösen az utolsóét. Tetszik ez az időnként "vitamintöltés" szisztéma!
2018. máj. 13. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Attol meg hogy tetszik semmi ertelme. Vizben oldodo vitaminok nem tudnak raktarozodni. Zsírban oldodoakat is jobb elosztani mint "nagydozisu" kurakat tartani mert egyreszrol azok sem korlatlan mennyisegben tudnak raktarozodni másrészről felszívódásuk is jobb lesz.


Es az a szomoru az egészben hogy engem fognak lepontozni,butanak nezni mert nem egy ilyen szepen koritett fitness szarsagot adok elo.

2018. máj. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!