Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 8 kérdés a testépitésről?

8 kérdés a testépitésről?

Figyelt kérdés

Ez idáig sokat informálódtam a testépitésről de még mindig vannak megválaszolatlan kérdéseim. Ime a 8 kérdés:


20/F (szálkás vagyok)


1. Mi az amit nem szabad, vagy csak korlátozott mennyiségben lehet, fogyasztani? (Gondolok itt pl. a cukorra)


2. Milyen időközönként kell táplálkozni?


3. Fontos a koránkelés? Ha igen, hány óra körül ideális felkelni?


4. Maximum hányszor szabad egy héten edzeni?


5. A fehérje és szénhidrát bevitel mennyisége függ a testtömegtől? Ha igen, mennyi fehérje és szénhidrát bevitel az ideális naponta? (80Kg vagyok)


6. Mi a külömbség a diétás és a tömegnövelő ciklus között?


7. Hány óra körül ideális edzeni?


8. Hány óra alvás szükséges?



2018. máj. 6. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem versenyre készülsz tökmindegy, a szervezet nem fogja tudni, hogy az adott makródat csirkéből vitted be vagy esetleg krokodilból.. :D


2. Mindegy, diétánál én kb 2-3 óránként szoktam enni, de most ilyen melegbe amúgy se nagyon tudok enni, így napi 3-4 kaja max.


3. Nem.


4. Ilyen sincs nagyon, szervezet válogatja, valaki heti 3x valaki mindennap.


5. igen, fehérje kb 140g környékén már jó, ch meg ugye a céltól függ.


6. diéta = kalóriadeficit, tömegelés = kalóriaplusz


7. Amikor van időd, és kedved.


8. 7-8.

2018. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1 - A makrókat kell figyelned , ezek adják a kalóriát ( lásd 5-ös pont ) . A számodra ideális kalóriát betartva sok mindent fogyaszthatsz , bár itt sem ajánlottak az egészségtelennek minősülő ételek ( mint hamburger és társai bár néha néha belefér ) .


2- A napi összbevitel számít és nem az idő . Tehát mindegy hogy te pl délután 3-ig fogyaszod el a kellő mennyiséget , vagy még este 11-kor is kajálsz . A lényeg hogy benn legyen aminek kell. Bár szokták javasolni hogy 2-3 óránként azért egyél valamit . Kevésbé terheled le vele a szervezeted mintha egyszerre ennél sokat . )


3- A koránkelés nem fontos . A lényeg hogy kipihent légy ( ehhez azért ajánlatos a 7-8 óra alvás hogy rendesen tudj regenerálódni .


4- Olyan heti 3-4 alkalommal érdemes edzened . Azt is figyelembe véve hogy teljes testes vagy osztott edzés amit tolsz . ( a nagyobb izmoknak heti 12-14 sorozat míg a kisebbeknek olyan 10 sorozat kell )


5- Függ igen , és még a zsír mennyiség is ( 1,5-2g fehérje / ttkg , a ch-t ki kell tapasztalni , mert van akinek már 4g/ttkg is elég ám van akinek több is kell . Míg a zsír 1g/ttkg . Ez a tömegnövelés része a dolognak ahol igyekszel minőségi tömeget vagyis izmot magadra szedni ami naturálban kb havi 1 kg tiszta izom lehet , ám minél hosszabb ideje edzel , annál nehezebb fölszedni az izmot . Míg a szálkásítás részénél marad az 1,5-2 g fehérje , a ch-t addig érdemes csökkenteni míg be nem áll a heti 0,5-1 kg fogyás . Szálkásítással azt éred el hogy a tömegelés során felszaladt zsírt pucolod le magadról . Érdemes mérni a testzsír százalékot is . 20 % fölé nem érdemes menni mert csökken a teszto termelés és olyan 12 százalék alá sem de ezt megint csak magadnak kell látnod hogy indokolja - e a formád . Bár ha nagyobb a fogyás mint írtam ill a százalék is alacsonyabb akkor az izmaidból veszítesz . )


6- Megválaszolva . Na de még egyszer. Tömegnövelésnél izmot pakolsz magadra , míg szálkásításnál a felszaladt zsírt pucolod le .


7- Amikor el tudsz menni és nem vagy túl fáradt hozzá .


8- Szintén megválaszolva , de a 6-7-8 óra azért kell .

2018. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!