Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem számolok makrókat...

Ha nem számolok makrókat akkor nem is számíthatok fejlődésre?

Figyelt kérdés

Valójában ez féligazság, reggelinél,edzés után és néha este is kiszámolom a makro tápanyagokat amiket beviszek.De ezt csak akkor tudom hogyha táplálék kiegeszítőt eszem (tejsavó).Reggel zabpehellyel, edzés után csak simán, este pedig túróval belassítom, vagy csak a bab-kukorica-tonhal-lenmag olaj kombót tolom.Eddig minden oké,de amit napközben eszem azt nem számolom, tehát ha leülok pl. Ebédelni akkor nem méricskélem ki, hogy pont annyi gramm legyen amennyi kell, minden nap annyit eszek, hogy ne legyek éhes.Legtöbbször valamilyen sovány húst basmati rizzsel.


Így számíthatok fejlődésre?Még csak 1 hónapja kezdtem



2018. máj. 8. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számíthatsz, legfeljebb lassan. Ha azt tudod, hogy a súlyt szinten tartani akarod, vagy fogyni vagy bármit.


Ha 3-4 napig beírogatod valami kalkulátorba hogy miket eszel. látod hogy az mennyi kalória, jó esetben azt is látod, hogy mennyi zsír mennyi fehérje mennyi szénhidrát. Ez azért jó, mert ráérzel arra, hogy mit jelent megenni pl 3db palacsintát.


Én sem számoltam és értem el fejlődést, pontosan azért, mert amikor beírtam hogy egy pörkölt mennyi kalória, meg szénhidrát stb. szívinfarktust kaptam és azonnal inkább több húst ettem, de csak úgy nagyjából. Ha a kalkulátor 3000 kalóriát javasolna / nap. De érzetre nem bírnék többet enni, nyilván nem ennék.


Ha beszélsz angolul akkor a ,,Lose it'' applikációt ajánlom nagyon jól lehet benne számolni, és 3-4 nap után 7.érzéket kapsz ahhoz, hogy mérlegre tedd megéri-e a zsírban+szénhidrátban gazdag ételt megenni. (Vagy ha igen, akkor milyen gyakorisággal).


De abszolút nem kötelező az, hogy minden egyes nap 20 perceket ezzel foglalkozz. :)

2018. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az emberi történelem nagy részében nem számoltak makrókat, sőt, terem sem volt, mégis voltak izmos emberek... Nyilván nem a számolástól fejlődsz, de minimum kicsit bizonytalanabbá válik a dolog számolás nélkül. Pont mint fogyásnál.


Az azért jó, ha van róla valami hozzávetőleges fogalmad, hogy mik a makróid, hasonlóan is eszel mindennap... Én csak így belegondolva az ételeimbe is megmondok valamit az aznapi makróimról, ugyanolyan étrenden hasonló mennyiséggel lakom jól, szóval nagyon rossz nem lehet a dolog számolás nélkül sem. De azért pontatlanabb jóval, így ha nem idegesít túlzottan, számolok (de minden kis minimális flancot nem, zöldségre is beírok valamit, ott minimális az eltérés. zsírt viszont nem öntök kanálszámra számolatlanul, az durva lenne).

2018. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt számolom, hogy kb 2800-3000 kcal körül legyek naponta, meg a fehérje 120gr meglegyen legalább állatiból (72kg vagyok) és fejlődök.
2018. máj. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos vagy nem eleget enni,akkor mindneképp érdemes számolni legalább a fehérjét . Nálam ez volt a baj,baromi lassan fejlődtem ,amióta betartom a minden nap min 1.5 g/ testsúlykg fehérjét,azóta felgyorsult az ütem,sokkal látványosabb :) A szénhidráttal meg a zsírral,csak hozzávetőlegesen foglalkozom, hogy meglegyen az aznapi minimum kalória.

Majd ha megint tömegelek szerintem azt is pontosabban számolom majd .

Meg persze a testalkat is számít,ha te tipikus szálkás,nehezen hízó ember vagy pl és tömegelsz,akkor mindenképp számolj szerintem .

2018. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól még lehetnek jók a makróid, mert nem számolod. Csak így nehezebb, meg nem is tudod. Talán hozzávetőlegesen számold ki, fejben.
2018. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!