Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy héten 4x guggolok, úgy...

Ha egy héten 4x guggolok, úgy nőhet a fenekem?

Figyelt kérdés
Szélesíteni, illetve kerekíteni akarom a fenekem, tömegnöveléssel. Számíthatok eredményre, ha egy héten 4x guggolok 3x 9-10-es sorozatokat, bukásig? (itthon edzek de vannak súlyok, illetve rúd, így tudom növelni) Mellette pedig jumbo? Vagy minden nap kellene csinálnom?
2018. máj. 8. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom haver,de nekem egy jó lábedzés után van,hogy 5 napig izomlázam van... Adj időt a testednek regenerálódni! A jumbot meg felejtsd! Azt a fogyatékosok iszák.
2018. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem speciel a mekis kajától nőtt meg, de mindenesetre érdekes, mesélj még.
2018. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jumbo nem kell.

Ha csak a guggolásból áll az edzésterv, akkor próbáld ki. De nem kell bukásig, főleg nem ilyen rendszeresen. Az életben nem regenerálódsz, rés le is fogsz sérülni.

Heti 18-20 sorozat mehet combra. Hogy azt te hogyan osztod be, a te illetve a tested dolga.

Durva izomlázra ne eddz rá. Ha nem enyhül a fájdalom egy rövid kocogás, bemelegítés hatására akkor főleg ne.

Ha enyhül akkor is csak mértékkel.

Mindenesetre szerintem próbáld ki, aztán látni fogod, hogy milyen. Sok, fárasztó, hatásos, mindent.

Én hétfő, szerda, péntek csinálnám, piramisban, fokozatosan változtatva a terhelés mértékét. Kezdve két könnyebb súllyal, majd 2 nehezebb, 1 nagyon nehéz, végül vissza 1 nehezebbre.

Ahhoz pedig, hogy frankón fenékre menjen a technikát kell eltalálni. Ezt nincs kedvem már leírni részletesen de arra figyelj hogy, fenékből indítsd a gyakorlatot. Tehát medence billentéssel, hátra fele, mintha bele akarnál székelni egy a lábaid mögött lévő cserépbe.

2018. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 ,utolsó mondat odavert :D Viszont szemléletes :D

Kérdező: felesleges egy héten négyszer guggolni,és majd meglátod,hogy nem is lehet ,ha normálisan csinálod.

Én most még 2* szoktam egy héten , és fejlődök szépen .

Egyszer is elég lehet,ha ki birod csinálni magad egy edzés alatt ,én még nem .

2018. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én hetente egyszer lábazok de akkor kb. 20 szériát és utána 3 napig olyan izomlázas a lábam meg a seggem is hogy alig tudok a wc-ről felállni szarás után xD kb. akkorra múlik el teljen az izomláz mikor jön a következő edzés. Heti 4 guggolás nagyon sok. Szerintem max. 2-szer csináld.
2018. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Le fogsz sérülni, később meg szopni az ízületeiddel. Meg szokták is mondani, hogy a jó, kidolgozott test 30% edzés, 70% kaja, úgyhogy ha csak edzel, de nem eszel rendesen, akkor inkább hagyd a francba az egészet :D Én heti 2x lábazok, 5 nap különbséggel, 1x kifejezetten lábra, másik alkalommal pedig a seggrészre koncentrálok. Bár szerintem (is) többet ér, ha edzőteremben csinálod, mert otthon nem tudod megoldani a terhelést, hacsak nincs egy komplett edzőtermed :)
2018. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(ja, bocs, azért a heti 2x írásom hülyeség, mert mindenképp hagyok 5 nap pihenőt.. pl ha hétfőn és pénteken/szombaton lábazok, így összejöhet a heti 2 :) :D )
2018. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!