Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan, mikor, mennyi fehérjep...

Hogyan, mikor, mennyi fehérjeport fogyasszak?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok. Egyetemista, keveset mozgok, sok a tanulnivalóm, stb. Kb. 1,85-1,90 magas vagyok, 87-92 kg körül van a súlyom. Szóval nem vagyok elhízva, csak a testem arányait akarom megváltoztatni, ne derékban legyek széles, hanem vállban.


A gondom a következő, vékony a felső testem, a combjaim, derekam meg vastagok, gondolom a sok űléstől. Próbálok ezen változtatni, esténként karkinyomásokat, guggolást, egyéb gyakorlatokat csinálok. Kaptam ingyen havertól növényi eredetű Scitec Nutrition-Soy Pro fehérje port. Na most ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy mikor érdemes ezt fogyasztani, pl. ha este 10 körül edzek és utána? Amúgy legkésőbb 8-kor szoktam vacsorázni, de edzeni, csak később. Ez így szerintetek mennyire hatásosan hangzik? Mennyi fehérje port kellene bevigyek?(a dobozon azt írja 33g-ot 300ml bármilyen folyadékkal...én csapvízzel szoktam keverni.(?) Az étrendem viszonlyag átlagos...reggelizni nem nagyon szoktam, ha igen, akkor csak nagyon keveset, ebéd az megvan mindig és a vacsora is, esetleg vacsorára/reggelire ti miket ajánlanátok?


Előre is köszi az ehhez való értelmes hozzáfűzéseket, hasznos tanácsokat, észrevételeket.



2018. máj. 12. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ehhez a szinthez felesleges a fehérje kiegészítő. A szója protein meg kimeríti a rakás sz@r fogalmát. Nem véletlenül sózta rád a haverod.
2018. máj. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az övé volt a cucc, ő nem edz egyáltalán, csak ingyen tudott szerezni :)

Ha ez szar(?), akkor mi az ami jó, egyáltalán kinek mi a jó?

2018. máj. 13. 00:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a fehérjepor nem jó. Egyébként meg ha a napi fehérjebeviteled szilárd kajából is elég, akkor nem igazán kell por. Talán egy kicsit jobban fejlődhetsz, mert könnyebb emészteni és jobban hasznosulhat, de anélkül is lehet, ha kajából megvan a napi adag.
2018. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!