Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növényi fehérje hasznosulása?

Növényi fehérje hasznosulása?

Figyelt kérdés
Sokan nem számolják bele a növényi fehérjét az étrendjükbe, csak az állatit, mert hogy nem teljes a növényi aminosav profilja. Több helyen olvastam hogy különböző növényi fehérjék párosításával kiegészíthető a hiányos aminosav profil. De aki nem vegetáriánus, az általában állati fehérjével együtt szokott növényit fogyasztani. Tehát az állati nem egészíti ki a növényit?

2018. máj. 21. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíti, én bele számolom.
2018. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még a joghurtból lévő fehérjét is belekell számolni. Teljesem mindegy milyen fehérje.
2018. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítheti, attól függ, milyenről van szó, hisz az ételek aminosavprofilja változó, ha növényi, ha állati.


Én mindegyiket számolom, hiszen beviszem, nincs értelme nem számolni. Elég változatosan és elég sok állati fehérjét eszem ahhoz, hogy az aminosavprofillal már ne kelljen különösebben foglalkoznom. Amúgyis több fehérjét szoktam bevinni, mint amennyi kell, nagyon nehéz viszonylag kevés fehérjét ennem. Ha kellene, akkor használnám a Chronometert, néha így is teszem.

2018. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindent beleszámolok . Semmiféle párosítással nem foglalkoztam soha,és jön az izom .

Szerintem ha eszel állatit is nincs sok értelme a növényi párosításokkal foglalkozni,változatosan kell táplálkozni és ennyi.

Én ha vegán lennék akkor fordítanék erre nagyobb figyelmet . Persze nem vagyok szakértő ,ez csak a saját tapasztalatom .

2018. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem számolom a növényit, mert abban nincs benne az összes aminosav, viszont régebben amikor edzővel edzettem rendszeresen, akkor azt mondta nekem az edzőm ha jól emlékszem (bár mostanában csak kevésszer edzettünk, nem tudom, hogy így mennyire írhatom joggal az edzőmnek), hogy a növényi is épít izmot. Szóval szerintem az is jó lehet, ha a nagy része állati+ a kisebbik része növényi annak amit számolsz. Én egy kicsit keményebben számolom és csak az állatit számolom (néha még azt se mind), kivéve ami az Oat N Whey- ben van (ugye abba a növényi is benne van gondolom).
2018. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De, a növényekben is megvan az összes esszenciális aminosav, az arányukkal lehet gond, ha egyoldalúan eszi őket az ember s pont nem azokat, amiknek egész jó profiljuk van, beírva a Chronometerbe azért elég impozáns némelyik.
2018. máj. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindentszamolunk
2018. máj. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindent lehet szamolni, de ha jobb a lelkednek akkor ne szamold, ugy legalabb biztosra mesz.
2018. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!