Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok nekem táplálék...

Tudnátok nekem táplálék kiegészítőt ajánlani?

Figyelt kérdés
Az alvás minőségén és a regenerálódáson szeretnék javítani. A Night Recovery-n kívül vannak alternatívák? A glutamin és BCAA már megy.

2018. máj. 29. 16:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De minek kerdezel velemenyt, ajánlást ha úgyis azt csinalod amit te jónak látsz?
2018. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Vedd meg egesz tapkieg boltot szerintem..

Az ilyenek miatt megy a tapkiegbolt mint te, elhiszel mindent.

2018. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Még a multivitaminok egy része is beetetés. Amilyen lórugás mennyiségeket tesznek ezekbe a csomagokba, vicc. Persze jó drágán is.

Ami viszont tényleg hasznos a jó alvás érdekében, az a megfelelő környezet és a megfelelő lelki állapot megteremtése. Kellemes friss levegő, tisztaság, megfelelő fényviszonyok, meditáció, megszokott időpontban fekvés/ébredés. Tudom, ezek melós dolgok, és régen én is kifogásokat kerestem ezekre. Azonban történt valami az életemben, ami miatt sok mindenen változtatnom kellett. Azóta viszont olyan életerővel ébredek, mint soha korábban.

2018. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én arra kértem a válaszolókat hogy ajánljanak alternatívát egy termék helyett, nem arra hogy megosszák a véleményüket tök más táplálékkiegészítőkről meg a piacukról úgy álltalában. Az ezektől függetlenül érkező építő jellegű válaszokat szívesen fogadom.
2018. máj. 29. 20:54
 15/20 palilaci ***** válasza:
100%

Nagyon benan ervelsz. Megtobb hulye meg megveszi a rezegteto oveket, "zsiregeto" géleket, faroknovelot, horoszkop alapjan valaszt "párt" maganak vagy csak egyszeruen ahhoz is idiota, hogy kicsereljen egy villanykortet.


Attol, hogy vannak hasznos es hasztalan tapkiegek nem a mi hibank. Te kertel segitseget, alternativat. A cinkkel tehetsz egy probat, nekem amiota szedem konnyebben alszok el es javitott az alvas minosegen.

BCAA, Glutamin, HMB, arginin. Ezeket szedtem tobb honapig emelt dozisban, kulon-kulon es egyszerre is. SEMMI azaz SEMMI hatasuk nem volt. Egyebkent igen, a legtobb teszto es novekedesi hormon (wtf ezt meg leirni is vicces xd) fokozo, zsiregeto mese habbal, ugyesen marketingelt hype kapszula, placebo habbal meghintve. A baj ott kezdodik, hogy profi, illegalis teljesitmenyfokozokat hasznalo versenyzokkel reklamozzak ezeket, hogy na ebbol 5 db reggelire, ebbol 10 db ebed elott, na meg ezt idd meg edzes elott ehgyomorra es utana is szorjal bele 20 grammot a masikbol es segit izmot novelni/zsirt egetni/hozzadobni 5 plusz centit a farkadhoz mert en is igy csinalom.

Akinek van par ev relevans tapasztalata az edzesben, kiprobalt ezt azt. Hidd el, nekunk ebbol semmi hasznunk nincs, hogy azt mondjuk ne vedd meg, ellentetben a csoportos birkaszellemu fogyasztokkal es a tapkiegcegekkel.

2018. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az utolsó mindent leírt.
2018. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Jó, azért ne vonjunk már párhuzamot aminósavak és faroknovelő"" meg horoszkóp között.

Nem érzed a BCAA, Glutamin stb hatását. Én pedig érzem. Ez van, nem vagyunk egyformák. Ha nem érzed a kreatin monohidrát hatását, esetleg elrontja a gyomodat akkor leírod mint táplálékkiegészítőt és lehúzásnak titulálod, vagy veszel egy kevert kreatint?

A BCAA és Glutamin szedése főleg diétában indokolt. Ha tömegelés közben szeded valóban elenyésző lesz a hatása, sőt lehet velem szemben neked sosem okozott gondot a regeneráció de nyugodtan elhiheted, hogy rengeteg embernél beválltak ezek az aminósavak. A glutamint az orvoslásban is használják mert támogatja a felépülést. Könnyű rövidre zárni a vitát azzal, hogy ez placebo hatás, de ez ahhoz kevés, hogy engem meggyőzzél. Nem értem miért fáj neked az hogy doppingoló sportolókkal reklámozzák ezeket a termékeket. Akkor is átverve érzed magad ha Lewis Hamilton próbálja rádsózni a Hankook gumit a reklámban? Hamilton nem állítja azt hogy ez a gumi felruház majd téged az ő vezetési tudásával ahogy Kathi Béla sem mondta egy szóval sem hogy a napi 20 gramm glutamintól fogsz elérni olyan fizikumot mint az övé, ezek csak segítenek(!) főleg naturálon(!) optimizálni a testedet a fejlődésre. Szóval most pont rossz fronton veszed fel a harcot a fogyasztói társadalom ellen. Én sem akarlak rábeszélni semmire, nem vagyunk egyformák ezt tartsuk tiszteletben.

2018. jún. 1. 16:41
 18/20 palilaci ***** válasza:

Rendben van. Ha te erzed a napi 10-20gramm szabad aminosav pozitiv hatasait, ugy hogy megeszed majdnem a tizszereset, csak szilard taplalekbol, akkor nincs mirol vitazni. A kreatint meg felesleges idekeverni. Mas a szerepe. A parhuzamom jo volt, a lenyeg a placebo hatas es a marketing aspektusba helyezese. Engem nem csap be a Kathi Bela a 20gramm aminoval, de egy kezdot igen. Hiaba nem azt mondja, hogy ettol nott meg, attol meg mas ezzel hozza kapcsolatba a meglevo izomtomeget. Eleg csak a laikus "porozo" beszolasokra gondolni. Az emberek nagyresze idiota fogyaszto. Ezt mi sem bizonyitja jobban, mint az, hogy rengetegen bedolnek a marketingnek es lustak utananezni par alap dolognak. Nekik az is eleg, ha a gyarto/forgalmazo honlapjan tajekozodnak, mert ott a tuti info. Aha.

Lehet kifigurazni a peldakat, tudomanyos erveket, realis tapasztalatokat nem latok sehol sem. Akik itt valaszolgatnak, azok kozul ismerek parat, nem ma kezdtek es benne vannak a sportban igy hat nem dobjak ki feleslegesen a penzuket. Feltetelezem kezdo vagy, na csak Nemeth Pistit tudnam idezni:



https://www.youtube.com/watch?v=wEGkZ4gzkCQ

2018. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Felesleges vele vitázni.
2018. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Az élelmiszerekben nincs egy gramm glutamin sem:) A glutamint a szervezet termeli"" illetve szintetizálja a bevitt tápanyagokból. Bizonyos esetekben előfordulhat (pl egy kemény diéta) hogy a szervezet nem jut elég tápanyaghoz ezért nem tudja kielégíteni a test(gyakorlatilag saját maga) igényeit. Ilyenkor van szükség a glutaminra és a BCAA-ra is.

Azért ha valaki tudatlan vagy rosszul informált nem a táplálékkiegészítő gyártó cégek, vagy marketingjük a felelős. Kathi Béla és társai Magyarország legnépszerűbb testépítői, emberek tízezrei követik őket facebookon, youtubeon stb most őszintén...kivel kéne reklámozni ezeket a termékeket, hogy működjön a marketing? Egy átlagos naturál hobbi sportolóval? Vagy a testépítés legeredményebb ikonjaival? Aki olyan tudat alatti ostobaságban él hogy a glutamin hatásától vár olyan fizikumot mint adott esetben Kathi Béláé, annak a testére is lehet pozitív hatással tehát közelt sincs átverve. Nyilván a terméktájékoztató végén a Kathi Béla versenyformájáról készült kép alá nem lehet zárójelben oda írni, hogy "amúgy nem a glutamintól néz ki így hanem a doppingszerektől) erre még nem érett meg a világ:)

Tudományos érvek alatt nem tudom mit vársz. Linkeljem be a mit tudom én Stanford egyetem kutatásait a glutamin pozitív hatásairól? Vagy szkenneljek be egy orvostudományi tankönyvet ahol leírják a glutamin szerepét a gyógyászatban?

Németh Pistivel, ahogy veled is, sok mindenben nem értük egyet és nem, nem vagyok kezdő lassan negyedik éve űzöm egyebek mellett ezt a sportot is.

2018. jún. 3. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!