Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki elmagyarázná a madcow...

Valaki elmagyarázná a madcow 5x5 edzés módszert?

Figyelt kérdés

Jol értem az 5x5 azt jelenti hogy 5 sorozatban 5 ismétlést csinálok ugyan akkora súllyal egy héten keresztűl, aztán minden héten növelek valamennyit a súlyokon?


Tehát pl guggolok 5x5 ismétlésben 100 kilóval egy héten keresztűl, aztán emelem a súly a következő héten 2.5 kg-mal, és így tovább?


Ha így van ahogy leírtam hol fognak maradni a “felvezető gyakorlatok”? Amivel “bemelegítünk” Vagy nyújtás után egyből megyünk és guggolunk 100 kiloval?



2018. máj. 30. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bemelegíteni guggolásnál is guggolással melegítek be csak nyilván kisebb súllyal mint amit szériában használok.De a bemelegítés amúgy is alap ezt nem kell leírni sehova.


Menj fel a powerbuilder oldalára és a letölthető edzéstervsablonok közt ott van a Madcow is. Van benne leírás a tervről illetve excel táblázatban megadja melyik héten mekkora súly-t kellene használnod ha beírod a mostani eredményeid.

2018. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ugyanazzal a súllyal guggolsz 5x5-öt. Piramisban mész fel, hétfőn felállítasz egy ötös maxot, pénteken egy hármas maxot. És következő hétfőn bele kell nyomni ötöt a pénteki háromba. Plusz pénteken van egy darab vetköző sorozat.


Az elején elég könnyűek a felvezető sorozatok, és gyorsan is fel lehet menni az utolsó szériáig, de a felvezető szériákban is emeled a súlyt hétről hétre, és idő után azok is elég nehezek lesznek.


De töltsd le excel-ben, mert ezt agyfazs lesz anélkül követni. A powerbuilder-en fent van.

2018. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20 kg > 40kg > 60 kg> mehet az 5x5
2018. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi ez az ICF- re vonatkozik, a madcowot nem tudom biztosan
2018. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!