Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje porokat miszerint...

A fehérje porokat miszerint lehet különvalasztani?

Figyelt kérdés
Tehát látom hogy sok féle van de nem tudom hogy mi a különbseg köztük. Eddig még nem használtam ezért kernem a tapasztaltabbak válaszait!:)

2018. jún. 5. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban íz. Kedvencem az epres. Na jó nem ez a legfontosabb.

Ami a legfontosabb, hogy miből készült. Tejsavó, szója, marha, tojás, borsó stb.

Majd hogy milyen magas a fehérjetartalma? izolátum, koncentrátum, tömegnövelő, növényi eredetű.

Továbbá fontos lehet, hogy milyen egyéb dolgok vannak benne. Emésztést segítő enzim(laktáz), plusz aminósavak stb.

Végül fontos ugye maga az ár is. Ez pénztárca kérdése.

2018. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ár.
2018. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Allati vagy novenyi, az allatinak mindenkepp jobb az AS profilja.


Allati eredet szerint: tejsavo, marha, tojas, kazein stb.

Novenyi: szoja, rizs stb.


Izolatum: 85-90% feherjetartalom, 159% biologiai ertek

Koncentratum: 75-82% feherjetartalom, 104% biologiai ertek, ar/ertek aranyban a legjobb

Hidrolizatum: legmagasabb %-os feherjetartalom, es legmagasabb biologiai ertek

(A pontos ertekek tejsavora vonatkoznak)

Designer feherje: novenyi es allati feherje kevereke, tehat kb fele szar.

2018. jún. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Már kb elmondtak mindent, de egy megjegyzésem van.

Kerüld a szója alapú fehérjét meg alapból mindent amiben szója van(lehetőleg szója lecitin se legyen benne), bár én még nem láttam olyan állati fehérjét amiben nincs szója lecitin.


Nagyon sok negatív hatása van férfiakban a szójának, csökkenti a tesztoszteront, bél irritációt okoz(rengeteg vegán panaszkodik erről), stb.

Lényegében 10%-a női nemi hormon. 100gból 10g ösztrogén(variáns*). És mint tudjuk nem 100g-ot eszik egy ember belőle, és hormonokat nem grammra szokták megadni hanem darabszámra az emberben.


*Valójában nem ösztrogén, hanem phytoestrogen. Ugyanaz a hatása mint a rendesnek, csak kevésbé intenzív. Így nem csak férfiaknak hanem a hölgyeknek is káros, felváltja a saját ösztrogén szintjüket és férfiasabbá teszi őket.

Elég megnézni Japánt a fő szója fogyasztót. Én voltam kint, úgy néznek ki az emberek mint a gyerekek. A férfiakom semmi férfias, a nőkön semmi nőies nincs. Alacsonyak, gyengék, picik(itt most nem a magasságra gondolok).

Cserébe 30 évesen megölik magukat mert még mindig nem veszítették el a szüzességüket a szója okozta szolgalelkűségük miatt

2018. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló nem ismerem a szója alapu temrekeket hatásat(csak amiket leirtál) de peldául a tejsavós feherjébe szerintem nem igazan van szójalecitin.

Mindenki masnak is köszönöm a válaszokat

En fogyashoz használnám mert nem tudok bevinni eleg feherjet és a sport mellett főleg hogy kellene,de eddig en is olyanról hallottam hogy a tejsavó a legjobb nem tudom eg mennyire igaz.

Szóval mindenkinek köszönöm!:)

2018. jún. 6. 10:47
 6/9 nemaRendőrség ***** válasza:
A tejsavó az egyik legjobb, kivéve ha laktóz érzékeny vagy. Akkor nem az igazi, még az izolátum sem.
2018. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló akkor az izolátum a legjobb?
2018. jún. 7. 13:51
 8/9 anonim ***** válasza:
csak tejsavo es izre valasztok
2018. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hidrolizatum a legjobb, de feleslegesen draga, annyit nem er meg, foleg naturalban nem lenyeges az a plusz gyorsasag. Hobbi sportoloknak a koncentratum tokeletes. Pont olyan a felszivodasi ideje, hogy edzes utan is jo, mert viszonylag gyors, es etkezest is tud helyettesiteni, mert nem tul gyors.
2018. jún. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!