Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magyarországon a tehetősebbek...

Magyarországon a tehetősebbek sportja a kondizás?

Figyelt kérdés
Aki komolyan veszi, normális étkezéssel.

2018. jún. 6. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Persze. Eleg draga sport.
2018. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak a magyarok szegények hozzá igazából. Uk-ben az egyszerű jómunkás ember is megengedhetné magának. Nem beszélve arról, hogy olcsóbb ott minden :D


Elszomorító dolog ez :(

2018. jún. 6. 15:30
 3/22 Szergej55 ***** válasza:
39%
Egy fenét. Ha nem vagytok extrém hízékonyak, lényegében ehettek bármit, ugyanis nem a kaja miatt nem fejlődik egy gyúrós sem normálisan. Nincs összeállított edzésprogramjuk (nem edzésterv, hogy mell-bicepsz meg ilyenek), nem tudják megtervezni a terhelési összetevőket úgy, hogy abból hosszútávú adaptációt válthassanak ki, magyarán semmit nem érnek az edzéseik, így aztán ehetnének mellé kobe marhát, az sem érne semmit. Magasabb szinten (tehát nem totális hobbistaként) egy sportot sem lehet úgy művelni, hogy nem érted az edzéstervezés alapjait. Akkor sem lennél jó focista, ha lejárnál heti 3-4-szer csak úgy rugdalni a pályára. Ezért van a legtöbb sportágban edző, az érteni szokott ehhez. Az szomorú, hogy a testépítés terén ezt nem szokták tanítani, így a személyi edzők jó része sem ér semmit.
2018. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szergej55 : Ha nem táplálkozol megfelelően 3-4 hónap múlva megáll a fejlődésed.


Testépítés sajnos 60%ban a kaján múlik, 20% a genetika, 20% az edzés.

2018. jún. 6. 16:09
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Így van. A legtöbben edzeni nem tudnak nem hogy kajára figyelni. Mindig azt mondják, hogy a kaja az első. Nem, először meg kell tanulni normálisan végezni a gyakorlatokat és fenntartani a progressziót. Folyton ilyen kérdések jelennek meg itt is, hogy kezdő vagyok milyen fehérjét vegyek. Mintha anélkül nem engednének be a terembe.

Még az átlagos olcsó kajától is lehet izmosodni egy szintig.

Arról ne is beszéljünk hogy egy normális étrend NEM drága.

Igen, akkor nem jut pénz semmilyen nasira, meg városban kajálás, de ne mondjuk már hogy drága. Napi fél kg csirke, fél kg rizzsel, 200 gramm zab és egy adag feherje még mindig csak 1000Ft. Ez egy napnyi minőségi étel. Kis zöldség, gyümölcs és akkor is megvagy 1500 alatt bőven.

De eleinte ennyit se kell enni, szóval még kevesebb.


A másik hogy szerinted egyéb sportokban nem kell rendesen enni? Rendes étel nélkül semmit sem lehet csinálni.

No meg ebben sem kell mindenkinek kigyúrnia magát. Lehet csak egy kis alap formát összehozni, na azt meg bármilyen kajából összehozod, csak edzeni kell.

2018. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel a felfogással tényleg semmire nem fogsz jutni.
2018. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 palilaci ***** válasza:
100%

3as es 5os korrekten leirta, hogy mi a szitu.

Persze kerdezo 60% kaja meg 20% edzes hogyne, miert is nem inkabb 50% tapkieg 10% etrend, ha mar majmoljuk a bevett sablonokat.

Ha eleg feherjet es kaloriat eszel ugy hogy nem pumpalgatni jarsz a terembe, hanem teljesitmeny centrikusan edzel a progressziot figyelembe veve, akkor noni fogsz izomban mikozben erosodsz. Egy ido utan pedig az utobbiakat nehez megvalositani, nem pedig megenni azt a napi 150g-200g feherjet es kaloriapluszba lenni. Genetika meg valoban sokat szamit, de egy csoronak is lehet jo genetikaja, enni pedig mindig kell, szoval innentol kezdve max a teremberlet es a stagnalast megelezo, valoban profi edzo altal osszeallitott edzestervek kerulnek plusz kiadasba. De ha beleteszed a munkat es kepzed magad a temaban, akkor az utobbira sem lesz szukseged.

2018. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mai kajam szalkasitas alatt 90 kilosan: 3 db tojas, 1 csomag pulykamellsonka, 500 gramm csirkemell, 1 zacsko rizs, 300 gramm brokkoli, 300 gramm karfiol. Es meg ennel is olcsobban ki tudnam hozni.


Tapkiegekere nincs szuksegem, tapasztalatbol mondhatom, 2 eve nem hasznalok semmit, es ugyanugy fejlodok. Mi ezen a draga? Meg olcsobban is jovok ki, mintha osszezabalnek mindent.

Annak draga, akit huz a fittnes ipar, volt, hogy 50 ezer ment el nekem is havonta tapkiegekre, de rajottem hogy hulyeseg.

2018. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
9%

Nagyon fas#a, hogy nektek napi 8 ora munka, edzes, csalad, baratok, baratno mellett meg van idotok fozni es napi 1000 Ft bol kihozni a kajat :DD en is csinaltam vagy fel evig, aztan ido es motivacio hianyaban abbahagytam, mivel nem vagyok szakacs sem. En szeretem a valtozatos izeket es kajakat, amiket igy nem lehet megvalositani.

Abban igaza van az elottem valaszoloknak hogy nagyon sokan sza#ul edzenek. De edzetsz te akarmilyen jol ha sza#ul kajalsz.

2018. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Meg kajalhatsz es edhetsz akarmilye jol naturalban, sosem lesz latvanyos formad. :D
2018. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!