Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék mindenképp izmos...

Szeretnék mindenképp izmos formás kerek feneket. De valahogy egyszeruen nem vagyok kitartó. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Tehát,mint minden lany alma egy tokeletes popsi,szeretnek egy formás kerek feneket,de akárhányszor neki futottam hogy na majd mostantól edzek el is kezdtem max 2-3napig csinaltam..Utana feladtam akar izomlaz miatt vagy egy jobb fenék látta miatt..milyen edzéseket("tevékenységeket") csinaljak hogy minél hamarabb és eredményesebb legyen,esteleg étrend valtas?Mit ne egyek esetleg?Mondhatjatok hogy az izom lassan épül,de most nem az izomszovetrol kerdeztem szóval kioktató biológusok kíméljenek.Koszonom elore is az ertelmes segítő válaszokat! 16/L

2018. jún. 7. 23:26
 1/2 palilaci ***** válasza:
64%

Mivel valszeg rendszertelenül csináltad, étrenddel sem foglalkoztál így elmaradt a várt eredmény ezért lett oda a motiváció.

Felsőtestre mehetnek nyugodtan a fekvőtámaszok, invertált evezések, hasra hasprés/lábemelés, vádlira ugrókötél, alsó testre guggolások, kitörések.



Egy izomra elég max 2 gyakorlat, így legfeljebb 3 sorozatot csinálj egy gyakorlatnál.



Így nézhetne ki egy edzésterv (pl:hétfő-szerda-péntek):



Fekvőtámasz 3x8



Guggolás 3x8



Invertált evezés 3x8



Kitörés 3x8-8 lépés



Hasprés 3x8



Ugrókötél 2x1 perc



Ezt csináld heti 3 alkalommal, közötte legyen pihenőnap. Fontos a progresszió, azaz próbálj emelni edzésről edzésre a terhelésen. Előszőr az ismétlésszámon pl így 3x8->3x9....3x12 ha már ennyi megy, nehezíted a gyakorlatot pl: hátizsákkal amit megpakolsz majd előről kezded 3x8->3x9....3x12 ha ide elértél akkor jobban megpakolod. Ha nincs progresszió, csak stagnálni fogsz és nem lesz fejlődés, így ez is fontos. Az ismétlésszámot egy idő után hiába emeled, nem fog tovább erősödni, nőni az izom, csak az erőnléted javul. Tehát kell a folyamatos terhelésnövelés (súllyal/nehezebb gyakorlattal). Ezzel el lehetsz egy darabig, tovább fejlődésért érdemes kondiba járni és nagyobb súlyokat használni.


A maradék napokon csinálhatsz valami lazább kardiót (szobabicaj, futás, tempósséta) 45-60 percet, de legyen legalább heti 1 pihenőnap.



Étrend:


Magas fehérjebevitel (az izmok végett, kb. 1.5-2g×testtömeg kg) és kcal plusz ha izmokat szeretnél. Nem leszel kigyúrt, hanem egy nőiesen izmos, formásabb alak fog a tükörben visszaköszönni.

2018. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

mert a testépítés egy magányos sportág,fiatal lányok között nem is népszerű,ezért egyedül kellene megoldanod amihez meg nincsen kedved.

ennyi idősen érthető.

érdemesebb lenne csoportos edzésre menned ahol vannak edzéstársak,kialakulhat versenyhelyzet,barátságok ami motivál a fejlődésre,vagy hogy edzésről edzésre megjelenj.

crossfit,kettlebell pl

2018. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!