Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol érdemes otthon vagy...

Hol érdemes otthon vagy inkább teremben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mitől más otthon edzeni mint teremben? Jártam teremben edzeni annó de teljesen megerőltető volt bejárni (50p busz oda) és ezért inkább abba hagytam.


Most viszont újra elkezdenék foglalkozni ezzel a témával, kérdés milyen eszközökre ruházzak be ami nagyon szükséges, és mennyire más izmot növelni otthon mint teremben?


2018. jún. 8. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Terembe jobb.Tárasasság,motiváció,adott minden gép stb.
2018. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Több százezret kellene költened gépekre, súlyzókra, meg persze egy külön helység is kellene, mert elég nagy a helyigényük. De ha nincs benned elég motiváció, akkor lehet hogy hónapokig ott fognak porosodni a gépek, súlyzók, és hiába ruháztál be rájuk.
2018. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Gépek nem kellenek.Csak egy erőkeret,egy fekpad,egy súlyzórúd meg jó sok tárcsa
2018. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Valaki a teremben szeret edzeni, mert az motiválja, ha mások is vannak rajta kívül és ott vannak pluszba gépek is amit tudsz használni. Bár én pár kivételével feleslegesnek tartom őket.


De van olyan is, mint én aki szeret inkább egyedül edzeni, a maga saját kis termében. Viszont ilyenkor költekezni kell, legalább annyira be kell ruházni, mint amit a #3 írt. De ilyenkor jól meg kell átgondolni az egészet, mert annak nincs értelme, hogy kidobsz x Ft-t, de ott fognak porosodni. Szóval ha otthonra akarsz kialakítani egy termet, akkor több évre kell tervezned az edzést. Aki szeret edzeni és céljai is vannak, annak ez nem hiszem hogy gond lenne.


Én úgy gondolom, ha tényleg nem fogod feladni és szeretsz egyedül edzeni, akkor megéri otthon kialakítani egy termet. Szerintem kényelmesebb is és utazgatni sem kell.


A másik kérdésedre, hogy milyen eszközökre ruházz be, arra azt mondanám, hogy legalább annyira amit a #3 írt. De ezt már leírtam egyszer.


Nekem otthon most ezek vannak:

- fekpad

- francia rúd

- egyenes rúd

- kézi súlyzók

- sok súly tárcsa minden méretben

- húzódzkodó

- vádli gép

- (guggoló/erő keret), ezt azért tettem zárójelbe mivel még nincs, de lehet hogy beruházok egyre.


A guggolást eddig én úgy oldottam meg, hogy a fekpad villáját a legmagasabbra állítottam és onnan vettem ki a súlyt.

2018. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem terembe járok, a súlyozott calisthenics-et csinálom street workout parkokban. A tél miatt végig otthon edzettem, és így még kicsivel jobban is fejlődtem. Nekem egy húzódzkodó, egy gumiszalag, súlymellény, és 2 sámli volt a teljes eszköztáram. Így teljesen jól tudtam tovább edzeni, hátrány a kevés hely, és a társaság hiánya volt.

Megoldható az otthon edzés, de nyilván kényelmesebb és szórakoztatóbb ha terembe mész. Innentől már te tudod hogy neked melyik éri meg jobban.

2018. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Otthon jobb. Egyedül vagy, úgy se mással hanem saját magaddal kell törődni, veszel egy olimpiai rudat, súlyokat és meg is vagy stb.
2018. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlodDrunk ***** válasza:

Megspórolod az utazást,illetve ha komolyan gondolja valaki olcsóbb,mert nem kell bérletet venni,a cuccok ára meg 2 max 3év alatt megtérül.


Illetve nem kell alkalmazkodni máshoz,ha nyögni van kedved guggolás közben,nem néznek hülyének vagy ilyesmik xD

2018. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!