Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzódás vagy gerincsérv?

Húzódás vagy gerincsérv?

Figyelt kérdés
Döntött törzsű evezést csináltam, és másnap nagyon erős, a két lapockám közötti hatfájásra ébredtem, ami a nap végére teljesen elmúlt. Így ment még 1-2 hétig: reggel ebredeskor eros fajdalom, estere elmult. Majd kihagytam egy hónapot az edzéssel es teljesen elmúlt. Most ujra edzettem, de csak 1 gyakorlatot minden izomcsoportra, es ujra volt a reggeli hatfajas, igaz kisebb mertekben. A klasszkis gerincserv tüneteket nem tapasztalom. Szerintetek mi lehet ez? Koszonom!

2018. jún. 30. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

azon a részen nem szokott sérv kialakulni,hanem inkább a nyakon vagy a derékon.

bár a nyakból ki tud sugározni akár oda is a fájdalom.

amit írsz az inkább egy kezeletlen gerincferdülés tünete ami nagy terhelést kapott,vagy a rossz tartás,görnyedt ülés eredménye.

szóval érdemes lenne elkezdened legalább heti 2 alkalommal egy felső háti gerinctornát.

odafigyelned a helyesebb ülésre állásra és hasalva csináld az evezést padon.

meg arra figyelj,hogy pl vállvonogatásnál meg az összes álló gyakorlatnál hogy egyenes legyen a nyakad amikor tartod a súlyt,ne feszítsd előre,ne nézz le,hanem inkább fel,vagy előre.

2018. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a lapocka alatti izmodat húztad meg. Ahogy az előttem lévő írta szabálytalan testtartás lehet az oka.

Egyszer 4 éve velem is volt ilyen, mindig ki kellett roppantani a hátam akkor jó volt. Neked is ezt tanácsolom vagy pedig kevesebb súly, és háton alvás kemény ágyon.

2018. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!