Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2200 kalóriát nem tudom...

2200 kalóriát nem tudom tartani, nem tudok így fogyni?

Figyelt kérdés
mit csináljak, eddig kb napi 4-5000 kalóriát ettem naponta kb 100kg vagyok, és 170 magas, és fogyni szeretnék, de ha beállítom a megfelelő makrókat, délutánra kikészülök és beülök valami gyorskajáldába és megeszek 2-3000 kalóriát is, hogy tudnám türtőztetni magam?
2018. júl. 14. 14:30
 1/8 A kérdező kommentje:
és vizsgákra kell készüljek stb
2018. júl. 14. 14:33
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Milyen választ vársz erre a kérdésre őszintén?

Majd megkajálok helyetted, meg le is edzek. Akaraterő ember

2018. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezd el lassan csökkenteni. Hetente elveszel 400-at.
2018. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egyel olyan eteleket, amik lassu felszivodasuak, igy hosszu ideig nem fogod magad ehesnek erezni. (pl: zabpehely)
2018. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Sehogy. Dagadt maradsz.
2018. júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akaraterő pajti. Ha az nincs, fogyás sincs.
2018. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nehogy már felére csökkentsd a bevitelt. Csináld fokozatosabban, fogyj lassabban vagy mozogj többet, végülis vannak lehetőségek.

Miért nem eszel mondjuk 3000 kcalt? Az is brutális csökkenés a korábbiakhoz képest s majd meglátod, azzal hogyan fogysz.


Játszhatsz a makrókkal, az ételek elosztásával... Van az úgy, hogy mondjuk 5 apró étkezéssel éhezik az ember, 3 nagyobbacskával jóllakik (bár amit írsz, az alapján neked inkább 1-2 kéne, feltéve, hogy elég tartósan jóllaksz úgy... de ha a 2-3000 kcal nálad kiéhezéskor van, nem alapból, akkor inkább más tényezőket kellene előbb módosítani). Nem ismerem a működésed, neked kell kitapasztalnod, mi válik be.


Írták az akaraterőt. Nos, az néha kell, néha semmit nem ér. Én egyszer, jobb hajlamaimmal szemben éheztem akaraterővel, rosszul aludtam s másnap mint akin az úthenger ment át s 2 napig kellett túlennem magam, hogy embernek érezzem magam újra, dehogy érdekelt, hogy mi lesz a testzsírszázalékommal, csak azt a borzalmas érzést veszítsem el. Azóta különösen vigyázok, hogy nehogy túl keveset egyek (éhségérzet nélkül is kikészülök túlzott energiahiányban), ez még nem zárja ki a kalóriadeficitet, csak jó étrend, elosztás, aktivitás kell.

2018. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ne ülj be a gyorskajáldába. NE ÜLJ BE. Vegyél helyette valami magas fehérjetartalmú, értékes élelmiszert, nekem például a rögös túró nagyon bejön az éhség csillapítására. Ne csak a kalóriákat nézd, hanem inkább azt, hogy az adott élelmiszer "szemét kalória" vagy hasznos. Próbáld az akaraterődet ne úgy használni, hogy csak szimplán nem eszel, hanem arra használd az akaratodat, hogy amit megeszel, TÁPlÁLÓ legyen a szervezetednek. A zabálási inger azt jelenti, hogy valamiből hiánya van a szervezetnek. Ez főleg fehérje, vitaminok, ásványi anyagok szoktak lenni. Tehát kérdezd meg magad, mielőtt az ételt kiválasztod: Ez hasznos a szervezetemnek vagy nem? Ha nem hasznos, akkor dumáld meg magadnak, hogy nem is kívánatos: undi a hely, csúnya az étel színe, nem jó a szaga, inkább mást választanál, stb. Sajnos csak magadat tudod terelni, senki más nem fogja helyetted elvégezni ezt a feladatot, de okos lehetsz magad számára is.
2018. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!