Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondol erről a tápanyag-sz...

Mit gondol erről a tápanyag-szükségletről?

Figyelt kérdés

176 cm magas vagyok, és normál testsúlyom 70 kg. Nehezen hízó alkat vagyok, de azért nem ektomorf. Szeretném az alapoktól újra elkezdeni az edzést, és a táplálkozást mint pár éve, amikor sikerült 80 kg-ra felhíznom.


Netes kalkulátorok, testépítő tanácsok, és személyes egyéni tapasztalatom alapjána a következő napi tápanyag célt tűztem ki:


70 kg vagyok most:


2g/tskg fehérje: 140g (560 Kcal összesen)

7g/tskg szénhidrák: 490g (1960 Kcal összesen)

2g/tskg zsír: 140 g (1260 Kcal összesen)


Ez számomra 3780 Kcal jelent (Jó minőségi, tiszta, nyers ételek fogyasztáságól).


Nem túl sok ez a 3780 Kcal nekem Heti 3 edzés és extrém fizikai munka, mellett

Köszönöm!



#tájŐasokkasék
2018. júl. 15. 03:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit álmos voltam amikor írtam. Szóval, szerintetek ez ideális? Vagy van amin változtatnom kéne?
2018. júl. 15. 10:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Elsőre a 7g/tskg szénhidrátot soknak találtam, de extrém fizikai munka mellett indokolt lehet, a zsír szerintem kevesebb is lehet. Így, hogy nem teljesen ektomorf vagy, én azt mondom próbáld meg kicsit kevesebb szénhidráttal és zsírral, ha nem jön havi 1 kg kb, akkor emelj rajtuk, a fehérje valószínűleg elég lesz. Könnyebb később emelni kicsit, mint felesleges zsírt ledolgozni.
2018. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!