Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés és étrend mellett nem...

Edzés és étrend mellett nem izmosodom, nem látszik?

Figyelt kérdés

Milliószor volt már hasonló kérdés, de esetemben kicsir más.


Pontosan egy éve júliusban kezdtem el edzeni, nem siettettem türelmes voltam, keményen nyomtam.

Rendes étrend (min 2500 kalória, fehérjékre, szénhidrátra figyelek) és heti 3-4 45-60 perces edzés mellett elenyészően látszik csak az, mint amennyi energiát befektetek.


17 éves, 183 centi magas, jelenleg 68 kilós fiú vagyok, kvázi vékony. Egy év alatt szerintem csak a pár centis növésem miatt szedhettem fel egy kicsit, egyébként semmit.


Hol lehet a hiba, ami miatt nem fejlődöm?

Rengeteget és minőségit eszem, edzést nyomom, figyelek a pihenésre, mégis csak bedurranásnál érzem, hogy na ez már valami.


Tippek, vélemények? Tanácstalan vagyok. Előre is köszi.



2018. júl. 2. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. Ha tippelnem kellene, - és erre nagyobb összegben is fogadnék - az edzésterv sz@r.


Jó lenne tudni, mi alapján edzel, szerepel e az edzéstervedben egyáltalán a Guggolás, Felhúzás, vagy csak izolációs ygakorlatok szerepelnek benne, és hogy a gyakorlatok kivitelezése helyes e.

első körben ennyi.

2018. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyj ki egy-két hetet és folytasd. Ha pozitív a változás, akkor csak a pihenés volt kevés.
2018. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van edzéstervem, természetesen.

Minden izomcsoportra végzek, lábnap is van egyszer egy héten.

Felvetődött bennem az is, hogy már gyengék a súlyok, és emelnem kéne.

2018. júl. 2. 17:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy éve ugyan azokkal a súlyokkal edzel? o_O
2018. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emelj a sulyokon, szerinted mitől nősz, ha nem a progresszíotol? Menj le 6-8 ismétlésekre, gondolom csinálsz 10eket..
2018. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kajára gondolom gramm pontossággal figyelsz.

Én is így csináltam kb 2 hónapig bírtam, aztán abba hagytam az egészet. Most kezdtem el ismét, de nincs konkrét étrendem pár hét alatt kitapasztaltam, mi az a zsír és szénhidrát , ami elegendő, ideális számomra.

Fehérjére meg főleg ne parázz rá, nem kell messze olyan sok.

Egyél változatosan, ne görcsölj rá.

2018. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szergej55 ***** válasza:
Egy edzésprogram lesz a te megmentőd. Már egy sima alap starting strengt-tel is előrébb lennél 90% valószínűséggel, mint a mostani kínlódással.
2018. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BlodDrunk ***** válasza:

Ha semmit nem nőtt a testsúlyod,kaja se jó.

2500kcal lószar,főleg ha ektomorf vagy,én ennél többel diétázok.

fehérje 2g, ch <5g,zsír <1g havi 1kg ha feljön az jó.

Ezt próbáld belőni.


Edzésben a terv relatív mindegy,tartalmazza az alapgyakorlatot és pár kiegészítőt. és legyen progresszív.


SZóval ha egy edzésen sikerült fekvenyomni 50kg-val 3x6ot kövi edzésen törekedj 3x8-ra,ha ez is megvan emeld a súlyt és így tovább.

Ha hónapig semmi fejlődés nincs,csökkentsd a súlyt és kezd előlről építeni,nézd át kajádat,stb.


A progresszión és kcal+ optimális makrókkal van hangsúly ha minden stimmel valamit kell fejlődnöd.

Az üteme már genetika függő.

2018. júl. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így fogok tenni :)
2018. júl. 4. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!