Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Visszeres láb súlyzós megerőlt...

Visszeres láb súlyzós megerőltetés mennyi ront vagy egyáltalán ront?

Figyelt kérdés

sziasztok

most kezdtem el edzeni és az lenne a kérdés hogy kicsit visszeres a lábam hogy ha elkezdek lábra edzeni mennyire fog rosszabbodni vagy egyáltalán rosszabbodik?


2018. júl. 18. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Többet kutakodtam utánna mint te, pedig csak annyit írtam be a keresőbe hogy visszeres láb edzés. Ezt talaltam a legmegfelelőbbnek:


Mivel a visszértágulatokra megnövekedett vénás nyomás jellemző, ezért kerülendőek az olyan sportok, melyek jelentős fizikai terheléssel járnak. Éppen ezért a súlyzós, izomépítős edzésektől tartózkodjon, vagy az edzést feltétlenül kompressziós harisnyában végezze. Kutatások szerint az úszás, a sík terepen való séta/enyhébb kocogás és a kerékpározás a legelőnyösebbek, mivel mindhárom segít a vénás pangás megszűntetésében, az izompumpa fokozásában. Ez utóbbi főleg az úszás előnye, ráadásul ekkor a hideg víz össze is szűkíti az egyébként kitágult ereket, és a vízen való úszás kiiktatja a gravitáció okozta káros hatást, hozzájárulva ezzel a vénás visszaáramláshoz

2018. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Apum lába kevésbé visszeres amióta rendszeresen és rendesen lábazik.
2018. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A visszér azért alakul ki mert folyamatosan terhelés éri az érbillenytűket. A lábizmok, főleg a vádli a láb pumpái, így fontos a rendszeres mozgás, ami segíti a szabadabb áramlást a gravitáció ellenében.
2018. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!