Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora a különbség a növényi...

Mekkora a különbség a növényi tej és a tehéntej között?

Figyelt kérdés

Nem vagyok laktózérzékeny néha az összetevőket belerakom tejbe és úgy iszom meg tömegeléshez.


A növényi tej ára horror. Annyival jobb lenne?


2018. júl. 22. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
nincs növényi tej, a tej az csak állati, amúgy nem jobb annyival. nem zsíros, nincs benne tejcukor.
2018. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
horror, de a kókusztej annyira sűrű, hogy muszáj kettő az egy arányban higítani vízzel. Így pedig kapásból feleződik a történet, úgy pedig már nem is olyan vészes. Kevesebb bennük a fehérje, ellenben több a zsír. Viszont ez elég paradox, ahogy a növényi eredetű zsírról ez ismert is.
2018. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én percek alatt készítek növényi tejet, ha akarok, olcsó, egyszerű, finom.


Még a növényi tejek és a tehéntejek közt is hatalmas különbség van, a zsírtartalom pl. lehet kb. semmi és 5% is :) Persze azért jelentős a különbség a két csoport közt, ott van pl. a laktóz és annak totális hiánya... Cukor a kókusztejben is van, de az ráadásul édes is (legalábbis a házi, azt hiszem, sosem ittam boltit)... A gabonatejek is szénhidrátosak, viszont azok nem zsírosak, mint az olajos magból készültek (persze a kókusztej is lehet híg és igen zsíros is).


Nem tudom, mit nevezel jobbnak, de nem sokat tudsz a világról, ha azt hiszed, hogy a termékek ára összefüggésben van a "jóságukkal" :) A cigi is drága, pedig az kifejezetten káros és büdös is. De az emberek egy részének fontos, így fizet érte. A kisebb mennyiségben fogyó cuccok is képesek drágábbak lenni, de a legfontosabb a kereslet. Ha valamit felkapnak, ráadásul a kevésbé árérzékeny s mondjuk egészségtudatos tömegek, akkor is aranyáron lehet adni, ha fillérekbe kerül, mint a növényi tej.


Nekem jobb laktóz nélkül (vagy minimális laktózzal), de ha nem élvezném a kókusztejet néha, akkor sosem készíteném, mindenféle tej nélkül lehet élni. Persze van, akinek valamiért fontos.

Nagy mennyiségnél az én módszerem már nem működik, mivel a visszamaradt anyagot meg is kell enni valamiben. Akkor jöhet a képbe a gép, ami hatékonyabb.


A tej az a szó, amit simán rámondok növényire, hiszen ezt a szót évszázadok óta használják növényi fehér folyadékokra, pl. kutyatej, tejnedv. Növényi sajt nincs, de növényi tej igen. Persze mindenki használjon olyan terminológiát, amit akar, amíg nem zavar vele össze másokat s nem követ el igazán durva hibákat (a "husis" pl. egy roppant durva szépelgő hiba).

2018. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű az ok, ami miatt kérdeztem ezt a dolgot:


Testépítők 99%-a szidja a tejet. Én viszont a turmixomat csak ezzel bírom meginni. Víz kilőve.


Rakok bele banánt, 100g zabot, mogyorót 50g-ot. Napi 2 adag ebből.


Fele étkezésemet majdnem fedezi, és nem szeretném h esetleg a tej miatt nem szívódnának fel az értékes tápanyagok, mert benne kevertem el a cuccokat. Mert ilyen rémtörténeteket is hallani.

2018. júl. 22. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
de ezt ki mondja hogy a tejtop nem szivodik fel... mutassatok mar erre kutatasokat, hogy a tej vapami fele felszivodasi problemat okozna(nyilvan ha laktoz erzekeny vagy befosol,de arra ott a laktoz enzim vagy laktozmentes tej)
2018. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem a logikáját.


De szinte az összes nagyokos testépítő ezt hajtja. Kb. minden héten olvasok itt 2db ilyen választ...

2018. júl. 22. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell mindent elhinni. En pl azert iszom novenyi tejet mert tejfeherje intoleranciam van. Igy a tejsavo is kilove. Marad a marha protein. De amugy is mindig vizzel ittam a feherjet. Szoval engem nem erint hogy kevesebb feherje van benne. Jobban erdekel hogy ne fo##am ossze magam :))
2018. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Marad a marha protein?Az a nyákos,csontokról meg porcokról lefőzött dzsuva?És a tojásfehérje porral mi a gond?Az a legalapvetőbb fehérjepor.Nem allergizál hosszú távon sem,nem tartalmaz gyulladásfokozó anyagokat és ízesítve teljesen fogyasztható.
2018. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Testépítők 99%-a szidja a tejet. "


Aztán az pont semmit nem jelent :)

a testépítők 99% -a beszopja az összes marketing bullshitet, olvassák a body.builder okosságokat aztán azt böfögik vissza.

2018. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!