Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lassú felszívódású szénhidrát...

Lassú felszívódású szénhidrát port lehet kapni valahol?

Figyelt kérdés
Nézem a Biotech kínálatát, de főleg cukor alapú gyors ch porok vannak. Valami Meal Replacement-szerű kiegészítő kéne, csak jóval magasabb ch aránnyal. Nem találok sehol...
2018. júl. 23. 22:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"7 Biztos finom, de ez shakenek borzalmas"


Mi a gond vele?

2018. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Hát azt a zablisztre öntesz vizet esetleg ízesíted valamivel így elég merész.


Marhára kell ízesíteni, hogy vízzel az lemenjen... Vagy nem tudom, egyeseknek milyen gyomra van itt. Irigylésre méltó. Azért azt ne mondja senki, hogy olyan létezik, hogy valaki sima vízzel lenyomja natúrba a zablisztet :DD


Kezdjük ott, hogy a zablisztes shake-t legurítani egyszerre is vészes, ugyanis egy igen tömény, homokszerű valami, ami nagyon könnyen visszajöhet (tapasztalat). A Jumbo-ba is zabliszt van, és sokan nem is bírják lenyomni pont a "homokos állag" miatt. Pedig az aztán van bőven ízesítve és túl sok zabot nem is tartalmazhat...


Azért én azon vagyok, hogy valamilyen szinten ne valami összekevert mocskot (értem itt az állagra, nem a minőségre) kelljen nap mint nap innom és szenvedni tőle. De mindenki maga tudja.

2018. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Én natúrba lenyomom a zablisztet vízzel,pedig nem vagyok superman.Nem kell ízlelgetni és nagyokat kell inni. Bár néha az összeállt darával megkell küzdeni 🤣
2018. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ha pedig el vagyok csúszva a kajálással pont hogy nem érdekel az hogy finom -e. De ahogy mondod valaki bírja, valaki nem ami nem baj :)
2018. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

8: Ez a mix napi 2x nekem rendesen kimaxolná a zsírbevitelem; kb 80 g lenne így a zsír, és akkor még a normál étkezések sehol sincsenek..


Kipróbáltam a vízzel kevert tönkölypehely mixet.. kb 5 grammhoz már 1 deci víz kell(!), máskülönben le sem lehet nyelni.. folyamatosan keverni kell, mert hamar leülepszik és akkor azért lesz lenyelhetetlen. Az "élvezeti értéke" nagyjából megegyezik az ázott fűrészporéval.. képtelenség ebből naponta 160 grammot lenyomni.. :/

Persze lehet én vagyok túl finnyás..

Nota bene, még kefírrel volt a legehetőbb, persze ott is 20 g a max, amit be tudok így vinni.


Az is lehet, hogy 7-esnek van igaza, és tele kell pakolni a mixet banánokkal és barackokkal, hogy eltűnjön benne ez a poshadék ízű pehely.


Bosszantó, hogy amíg a nagy tápkieg gyártók parasztvakítanak a tömegnövelős gyors ch-s cukorkeverékes lósząraikkal, az ember itt szenved ezekkel az ehetetlen, borzalmas pelyhekkel és lisztekkel..

2018. júl. 24. 17:26
 16/29 anonim ***** válasza:

Sajnos, ami értékes tápanyag az 99% nem finom.


Valahogy így lett az élet kitalálva, szomorú, de az ember lassan eszmél csak rá.


Próbáld rászoktatni magad, hogy az ízekkel ne törődj annyit. Idővel fog csak menni, nekem kb. 1-2 év kellett, hogy megigyak/megegyek olyat, ami nem ízlik annyira... És kezd kicsibe.


A zabpelyhet is 100 féle módon kell ízesíteni, hogy ehető legyen, ezért is hagytam abba, inkább tejjel lenyomom a liszt változatát italba, aztán megvagyok....


Vannak olyan tömegnövelők, amikbe kevert CH mátrix van, de a fene tudja, hogy milyen arányban. Szerintem felesleges velük próbálkozni. Elég sok pénzt kiszórtam rájuk, de a testem nem díjazta. Iyen maltodextrin, kukoricakeményítő tököm tudja mi, nem erre van szüksége az embernek... Zabpehely, teljes kiörlésű dolgok, rizs stb. csak ezekből valóban nehéz megenni sokat.

2018. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Bosszantó, hogy amíg a nagy tápkieg gyártók parasztvakítanak a tömegnövelős gyors ch-s cukorkeverékes lósząraikkal, az ember itt szenved ezekkel az ehetetlen, borzalmas pelyhekkel és lisztekkel.."


Nem tudom, te milyen márkájú tömegnövelőket használsz. Gondolom Scitech, Biotech USA meg a többi magyar szemetet. Én az UK-ban élek, és itt a Myprotein olyan elterjedt mint nálunk otthona Scitec. Scitec termékeket itt nem szed senki. Szóval a Myproteinnek van ez az Impact Weight Gainer nevű tömegnövelője amit én is használok. Összetevők 100 g-ban:


388 Kcal

50 g szénhidrát

31 g protein

6 g zsír


65%-a grounded oats (zabliszt) 30%-a pedig fehérje keverék. Gondolom a maradék 5% minden más. Szerintem ezt nem nagyon lehet gyors cukrosnak parasztvakításnak nevezni. Ezzel szemben a csodamárka Sciteces Jumbóban:


"Dextrose, Palatinose™ (isomaltulose: low glycemic index carbohydrate), Oat Flour, Maltodextrin, Fructose, Waxy Maize Starch."


Dektróz, palatinóz, maltodextrin, fruktóz. Csupa cukros meg mesterséges sz*r.

2018. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Jah meg van olyan is hogy HUEL. Ez egy ilyen vanilliás étkezés helyettesítő. Kimondottan arra tervezték, hogy ne und meg az ízét. Keress rá.
2018. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

17: Kösz a tippet, azt hiszem kipróbálom ezt a Myoprotein-es cuccot. Ennél jobbat én se találtam. (De még ilyet sem.)

A cukorral telebszott tömegnövelőkből kezd elegem lenni, mert azon kívül hogy szépen gömbölyödik a pocakom, és lassan eltűnnek az utolsó kockák is a zsírréteg alatt, más hatása nemigen van. Persze ez lehet attól is van, mivel folyamatosan küzdök a napi lassú ch keret teljesítésével. Talán ezzel az Impact Weight Gainer-rel sikerül kicsit gatyába rázni ezt a részt is.

2018. júl. 25. 12:19
 20/29 anonim ***** válasza:
Figyu, egy próbát megér. Ízesítéssel vigyázz. Vettem már csokis fehérjét ugyan-ettől a cégtől, és borzalmas íze volt. Mint valami nagyon édes tejcsoki. Szóval én a natur ízesítetlen változatot használom, és magamnak ízesítem gyümölcsökkel. Úgy király!
2018. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!