Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi tápanyagra lenne...

Mennyi tápanyagra lenne szükségem jó minőségű tömegéleshez?

Figyelt kérdés

70 kg vagyok. Nem vagyok kövér vagy elhízott, és nehezen is nő a súlyom, viszont a hasamon nagyon hamar meg tud látszani. Fizikai munkát végzek, és mellette hetente 3x kondi. Kocsival járok, így gyaloglás csak a munkahelyemen van, de ott van hogy 10km+ is egy nap. Kiindulásnak erre gondoltam:


fehérje 2 g/tskg (140g) - 560 Kcal

szénhidrát: 7 g/tskg (490g) - 1960 Kcal

zsír: 1.5 g/tskg (105g) - 945 Kcal


Ez összesen 3465 Kcal vagyis 50 Kcal/tskg. Szerintetek elég?



2018. júl. 24. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nehezen hízol akkor oké, bár én sokallom azt a 7*ttkg/g szenhidratot meg nehezen hizoknak is. Nem is biztos hogy bírsz enni egyatalan annyi szenhidratot.
2018. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt csokkenthetem mondjuk 5re? Es a tobbi?
2018. júl. 24. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:

5-6 között jó. Ezt mondjuk neked kell kitapasztalni, hogy mennyi az a ch mennyiség amitől nem zsírosodsz nagyon.

Én a zsírt sem szoktam felvinni ilyen magasra, nekem 1*ttkg/g.

2018. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlodDrunk ***** válasza:

Inkább kevesebbről kezd,mert a zsír gyorsan megszalad,mire meg észbe kapsz,izom sehol aztán diétáznod kell mert dagadt leszel,mint a legtöbb kezdő kondis esetén,kezdőként amúgy is jóformán nem is kcal+ akkor is fejlődni fogsz.


Hosszútávra érdemes gondolkodni,min 2év vagy akár több,nagyon nem érdemes megszakítani diétázgatással,mert sok időt elbuksz,izom fog lemenni diétában,amit újra felszedni nehezebb.


Pl.Szar kaja 5hónap alatt feljön 10kg abból 3kg izom,dagadt leszel diétázol,lemegy 1kg izom és egy ilyen örök körforgást fogsz játszani egyet lépsz előre,kettőt hátra.

2018. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


szóval 2 g fehérje, 5 g ch és 1 g zsír esetén ez nekem napi 2590 kcal-ra jön ki. Nem kevés ez? Még 3000 sincs!

2018. júl. 24. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kevés 70kg-hoz.
2018. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat ha meg birsz enni ennyi szenhidratot (7g/tskg) megemelem a kalapom. Kezd 5 grammrol. Max utana emeld. A tobbi tok oke ahogy irtad. Mennyit eszel most? Mi a kiindulasi alap?
2018. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Némi sport mellett 70 kilósan akár kellhet is valakinek ennyi tömegeléshez, de ha nem vagy benne biztos, tényleg lentebbről kezd, aztán majd meglátod. Az átlagnak kevesebb kell.

Ha kell a kalória, de nehéz a ch bevitel, akkor pedig növeld a zsírt, más megoldás nincs.

3-4000 kcalt azért sokan meg tudnak enni...

2018. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!