Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik adott nagyobb terhelést...

Melyik adott nagyobb terhelést az izmoknak? Melyiktől nő jobban?

Figyelt kérdés

Vegyük pl a fekvőtámaszt, amiből megbírok csinálni egyszerre 40 darabot. Hogy érdemes végeznem?


Csinálok belőle edzésenként 2 sorozatot bukásig.

1. sorozat 40 ismétlés bukásig

2. sorozat itt már csak kb 25-30 ismétlés megy, ez is bukásig.

A cél hogy egyszerre minél több menjen.


A másik, amikor a mennyiségre koncentrálok. Ha most megy 40 db, akkor mondjuk csinálok 10x20 ismétlést. Itt nincs bukás.


A harmadik pedig, hogy csinálok belőle 3 sorozatot kb 80%-on.

Jelen esetben ez 3x30. Bukás előtt 1-2 ismétléssel megállok.


Heti 3x menne valamelyik.

Tudom, hogy kicsi a terhelés, de a három közül melyiknek van több értelme?


2018. júl. 28. 14:25
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:
3*10 és pakolj súlyt a hátadra. Én anno mikor otthon edzettem kisebb szekrényt döntöttem magamra. Haverom az asszonyt ültette a hátára. Arra ügyelj, hogy fente tedd a lapockákhoz, mert különben lesérülsz
2018. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha növekedést akarsz akkor olyan ellenállás kell,hogy ne menjen több ki több egy sorozatban,mint 6-10 ismétlés.

szóval a csaj a hátadra nem rossz ötlet-

https://www.youtube.com/watch?v=GTK1xADy2QE&index=3&list=PL9..


ha az ismétlésszám a lényeg ki tudja miért,akkor csináld heti 5x és minden nap 1 ismétléssel többet.

ha 100 a cél,akkor az 1. sorozat hétfőn 41,a fennmaradó meg 2 részletben 20 és 19.

kedden 42.

ettől nőni nem fog méretben,de az erő-állóképesség nőni fog.

2018. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

6-10 ismétlés csak akkor megy, ha szuper lassan végzem, annak van valami értelme?

2018. júl. 28. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:

a szuper lassú fa-szkodás az megint csak erő-állóképesség,tehát izomtömeg fejlesztési céllal nincsen értelme.

progresszió,vagyis edzésről edzésre nagyobb ellenállás ha tömegben akarsz fejlődni.

2018. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!