Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításról kérdések?

Szálkásításról kérdések?

Figyelt kérdés

156 cm/72kg vagyok, 26/N.

Sokat olvastam már itt, errúél a témáról.


1. kérdés: 3g/tskg fehérje + 2g/tskg szénhidrát + 0,5g/tskg zsír makro redben volna? Tudom egyénfüggő, de innen indítanám az egészet.


2. kérdés: Tudom aerob mozgás szükséges hozzá, hogy fogyjon az ember. Az úszás annak számít vagy minek? A bicikli tudom hogy az.


3. Ízületvédőt lehet használni már az elején ha sérülékeny típus vagyok?


4. Zsírégető használ valamit, vagy teljesen felesleges ha az étrend és a mozgás rendben v an?


5. Ha nehezen alszom érdemes alvássegítőt venni?


6. Tudom hogy az utolsó étkezésnél sovány túró kellene kezein miatt. Ha nem szeretem a túrót, lehet kapni sima kazeint? Vagy mi legyen az utolsó étkezés?


7. A csirkének bármely része használható? Attól tekintsünk el hogy a csirkemell a legjobb.


8. Jól tudom, hogy a marha nem ajánlatos szálkásítás alatt a zsírtartalma miatt? És mi a helyzet a pulykával?


9. Mi számít sovány sajtnak?


10. Zabpehelyből bármilyen márka megfelel? A nagy áruházakban kaphatóak is?


11. Fűszerek bátran használhatóak? Vagy van tiltólistás?


12. Ahogy csökken a súly mindig számolni kell újra a makrokat vagy nem kell minden kilonál csak néha?


2018. júl. 30. 20:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Bármilyen hal fogyasztható?
2018. júl. 30. 20:29
 2/6 anonim ***** válasza:

2. az uszas eget a legtobb kaloriat ha rendesen megnyomod, vagyis biztos h jo szalkasitani


3. én kondihoz mindig hasznalok izuletvedot-csukloszoritot stb.., ha szerre gondoltal akk nemtom


4. zsiregeto ami eu-n belul legális az kamu lehet h segit de nem zsiregeto, legkozelebb amerikaba van olyan ami tenyleg zsiregeto, torma valentinnak is van egy errol is szolo vidije (youtube) nemtom h meik de szerintem márc/aprilis korul jott ki


5. szerintem nem tul egeszseges, én napi 6-7et alszom és van fejlodes


10. nezd meg a markakat de nagyjabol egyseges a tartalmuk

2018. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Számít valamit hogy szerintem hízékony típus vagyok, de azt mondták a szüleim hogy kicsiként sose voltam túlsúlyos?
2018. júl. 30. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:

1, elvileg már többen mondják, hogy nincs szükség túlzott fehérjebevitelre szálkásítás alatt, szerintem 2.5 elég de próbáld ki 3-mal, aztán kísérletezhetsz, hogy csökkented kicsit. És persze a makrókat zsírmentes testtömegre számoljuk, hisz a rajtunk levő zsírnak nem igazán van szüksége tápanyagra. Ha tudod a testzsírszázalékod, akkor ez könnyen kiszámolható.

2, az úszás aerob, de igazából attól függ milyen pulzustartományban csinálod. Biztos lehet olyan intenzíven, hogy már inkább kardió.

3, ha alapból sérülékeny típus vagy, akkor az alapos bemelegítés és a gyakorlatok helyes kivitelezése mellett (lehet ezek hiánya miatt sérültél le gyakran) érdemes lehet ízületvédőt szedni.

4, zsírégető szerintem felesleges ha jó az étrend, és az edzés. Ha meg nem jó akkor szintén felesleges (most csak a legális, tápkieg jellegű cuccokra gondolok), illegálisat meg ne akarj szedni.

5, altatóra ne szokj rá, de ha valamilyen természetes alvássegítőre gondolsz (nyugtató teák például) illetve vagy a Scitecnek vagy a Biotechnek (lehet mindkettőnek, nem tudom) van alvássegítő cucca, ezek biztosan veszélytelenek, egy próbát megérhet ha rosszul alszol.

6, túró helyett lehet enni Cottage cheeset, általában nagyobb áruházakban van, túró mellett, vagy a sajtoknál keresd. Kicsit sósabb íze van én jobban szeretem mint a túrót üresen. De lehet kapni lassan felszívódó fehérjét, kifejezetten estére. Nézz körül valamelyik tápkieges webshopban.

7, lehet enni a csirkének más részét, de ezek valamivel zsírosabbak, tömegelésnél például bármit megeszek ami csirke. Ha a makrók kijönnek mondjuk csirkecombbal is akkor edd nyugodtan.

8, marhahúsról nem tudom szokták-e diétában enni, szerintem legtöbben az ára miatt nem fogyasztják, hisz a csirke sokkal olcsóbb. Pulyka viszont biztosan mehet.

9, megmondom őszintén ezt nem tudom.

10, zabpehelyből bármi mehet. Lehet venni daráltan, vagy nagyobb szeműt, általában egy-két gramm eltérés lehet tápanyag tartalomban.

11, fűszer tudtommal nincs ami tiltott, sóval szoktak vigyázni diétában, a vízvisszatartás miatt, de ha nem épp verseny előtt vagy, és eddig sem tömted a sót akkor szerintem lehet használni.

12, minden kiló után azért nem kell újraszámolni a makrókat, úgy 5 kilónként érdemes újraszámolni.

+1 az, hogy kiskorosban vékony voltál szerintem nem sokat jelent. Ismerek olyanokat, akik vékonyka voltak mindig majd kamaszkorukban brutálisan elhíztak és ugyanilyet fordítva. A jelenlegi forma a lényeg igazából.

Ha már így szóba jöttek a kiegek, egy jó multivitamin mindenképp legyen, ha eddig még nem szedted.

2018. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. 2g/feleslegmentes ttkg bőven elég, még ennyit sem hasznosítasz, de biztos, ami biztos, jó itt tartani. Amúgyis a fehérje laktat a legjobban, de mivel a túl sok megterhelő, többet akkor se vigyél be.

A szénhidrátot be kell lőnöd, én sokkal magasabban kezdeném, de én ismerem a kalóriaigényemet és 2 napig se tudnék nagyon keveset enni, inkább mozgok többet.


2. A fogyáshoz kalóriadeficit szükséges, pont. Persze nem árt mindenféle edzést nyomni, aerob, kardió, erősítő.

Gondolom, az úszás általában aerob, de nyilván lehet kardió intenzitással is úszni. A biciklizés nekem sokszor kifejezetten kardió, sokat tekerek hegymenetben s azután a sima sík elég unalmas ahhoz, hogy azt is jobban megnyomjam időnként...


5. Nem tudom, de ha nem megy ártatlanabb módszerekkel, akkor max. biomelatonin legyen, végülis természetesen is az segít minket az alvásban s elég hatékony.


6. Kelleni semmilyen étel nem kell, az bizonyos, de a kazeinhez nem értek, úgyhogy e kérdés megválaszolását is meghagyom másnak.


7. A csontját nem ajánlom :D De amúgy jó, sovány hús a csirke. Ahogy a húsok többsége. Az a parányi zsír, ami a combban van, nem szabad, hogy bekavarjon a szálkásításba. De csináld, ahogy akarod, persze, világos, hogy mások vagyunk, mást szeretünk s más makrók valók nekünk s akár ilyen apróságok is számíthatnak valakinek, nem tudom.


A többi zsíros kérdést inkább hagyom.


10. Nem tudok róla, hogy számítana, melyiket veszed, hacsak nem vagy gluténérzékeny, persze.


12. Minden kilónál azért nem kell, de néha érdemes, mert nem elhanyagolható egypár kiló háj kalóriaigénye.


Hal: mivel te nem akarsz zsíros húsokat enni, a kifejezetten zsíros halakat nyilván ne edd. Lazac, harcsa, ezek elég zsírosak, persze a tojásnak a nyomába se érnek, az az igazán zsíros fehérjeforrások egyike.

2018. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. *2g elég

2. jó az úszás

3. Bemelegítés, helyes kivitelezés, nyújtás, ha még is gond van akkor mehet.

4. Hülyeség.

5. Van értelme.

6. Nem kell kazein.!!!

7. Minden része jó

8. Minden hús jó ha a makrókat kiadja.

9. Zsírszegény sajtok.

10. Igen ami tiszta zabpehely.

11. Ajánlott csökkenteni a fűszerezést, elvileg vizet tart vissza.

12. Ha nem csökken a súlyod.

2018. júl. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!