Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell kimérni egy adag...

Hogy kell kimérni egy adag csirkemellet (nekem az 150gramm)?

Figyelt kérdés
150 gramm nyers csirkemellet kell kimérni és megsütni vagy már a sütés utáni (kisebb, kiszáradtabb) állapotban kell kimérni a 150 grammnyi adagot? Az utóbbi esetben nyilván több adagot is kisütnék egyszerre, hogy abból kimérhessem a 150grammot egy étkezéshez.

2018. júl. 31. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Elötte a nyers hust szoktàk

De olyan nagy különbség nincs közte

2018. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap sütőben sütöttem csirkemell szeleteket, de sajna nagyon kiszáradt, na abból egy rakatnyi alig volt 100 gramm :) azért valahogy elrágcsáltam.
2018. júl. 31. 14:29
 3/6 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Mindig a nyers dolgot mérjük,lényegtelen mi az.


Ha több adagot csinálsz célszerű megmérni nyersen az egészet,majd elkészítés után megint.

Pl:nyers csirke 500g,sütés után lesz 350g kb.

Ilyenkor elosztod nyers súlyát késszel és kapsz egy váltószámot,jelen esetben 1.42 ezzel ha megszorzod a sült súlyát megkapod nyerset vagy fordítva osztod mind1.


150gramm esetén 105g sült adja ki a mennyiséget

fenti példában.

2018. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tortát sütsz és azt látod a receptben, hogy 1kg liszt kell hozzá, akkor sütés után méred le a tészta súlyát? Szerintem nem.
2018. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában nyersen mérjük a dolgokat (némelyiknek mindegy), főleg ilyeneknél, ahol a késztermék vizet veszt, de senki nem tudhatja, mennyit.

Mert pl. a főtt répa nekem mindig ugyanannyi, mint nyersen, azt mérhetem főve. Sült húsnál viszont nagy tévedések lehetnek két különböző alkalommal készítve is.

2018. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. aug. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!