Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térdfájdalom, mitől és hogy...

Térdfájdalom, mitől és hogy tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés

Igazából nem is tudom, hogy a térdem fáj-e, de ilyen még sosem volt. Ez az első, hogy bajom van a térdemmel.


Ott fáj, ahol pirossal jelöltem: [link]


Csak akkor fáj, ha vízszint alá guggolok. Vízszintig nem érzek semmit.


Lábra nem szoktam mást csinálni, csak guggolni. Viszont most elhanyagoltam egy kicsit a guggolást, kb. 1,5-2 hétig nem csináltam.

Ma akartam újból nekiállni, de már bemelegítésnél éreztem a szúró fájdalmat.


16/F


Köszi előre a válaszokat.



2018. aug. 9. 17:09
 1/8 Skatebird ***** válasza:
Figyelj oda rá, hogy guggolás közben a térded soha ne legyen előrébb, mint a lábujjaid és a hajlítás közben mindig a lábfejed irányába mozduljon (kicsit sem ki- vagy befelé). Jó edzést!
2018. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kell guggolni, már 3 éve edzek.. Viszont eddig sosem volt bajom a guggolással, csak most kezdett el fájni.


Amúgy lúdtalpas is vagyok, nem tudom az mennyire rossz a térdnek.

2018. aug. 9. 18:25
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nem akarlak kioktatni, de a térdek a lábujjak elé mehetnek.

Ha nem hiszed olvass utána, vagy nézz meg róla pár videót.


Linkelek is neked, hogy ne kelljen keresned:

https://www.youtube.com/watch?v=iBHc323QwFE

https://www.youtube.com/watch?v=dCHLUtf--pg

https://www.youtube.com/watch?v=AmJRu64FeQ4

2018. aug. 9. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a "térd nem mehet a lábujjak elé" egy baromság. Régen nekem is fájt, valamint kattogott a térdem. Elmentem dokihoz, mire a "szakszerű" megoldás az volt, hogy felmentést kaptam tesiből. Végül 2 év kínlódás után a megoldás az erősítés és az Arthro Guard izületvédő volt. Jelenleg semmi bajom, az izületvédőt azóta is szedem.
2018. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Skatebird ***** válasza:

Nem akartalak megsérteni a válaszommal, nem tudtam mióta edzel. Ezeket a tanácsokat az edzőmtől kaptam, (már elég régen) nekem bejöttek, de igaz, a fájdalom helye nem egyezett teljesen az általad megjelölttel. Megnéztem a videókat is, köszönöm.

A lúdtalppal kapcsolatban, amit térd spec. ortopédustól hallottam: a megbomlott statikai rendszer következtében megváltozik a porfelszínek terhelésének iránya, ami hosszabb távon kopáshoz, meniscus-szakadáshoz vezethet. Ez nem ott okoz fájdalmat, mint ahol jelölted a képen, tehát szerintem ez még nem az, és a lúdtalp kis mértékű változás, tehát felteszem nem mutatkozik hamar, de megfelelő tornával könnyen orvosolható, ezért leírtam, ha esetleg akarnál rajta változtatni.

2018. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#3, nyugi nem sértettél meg, sőt a második válaszod kifejezetten tetszett. Ment a zöld mindkettőtöknek.


Amúgy most reggel felkeltem, lábujjhegyen leguggoltam és olyat roppant a térdem, hogy ..., de azóta már alig érzem.

Tényleg nem értem, hogy ez mitől lehet.

2018. aug. 10. 08:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul írtam, nem #3, hanem #5
2018. aug. 10. 08:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Lúdtalpat mindenképp csinàltasd meg, én is most kezeltetem.
2018. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!