Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj, ha egykezes evezésnél a...

Baj, ha egykezes evezésnél a földről indítom a súlyzót?

Figyelt kérdés
Akkora súllyal csinálom,hogy nem bírom a levegőben lógatni,le kell raknom

2018. aug. 23. 03:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen,baj.
2018. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű, de akkor túl nagy a súly. Nekem a rángatózás egyáltalán nem jött be. Én is felmegyek magamhoz képest egy nagyobb súlyra, mondjuk egy hármas maxig, abból nagyjából látod, hogy mekkora súlyt lenne érdemes használni az adott edzésen. Amióta így csinálom sokkal többet fejlődött a fogásom és a core izmaim. A földről indítod az jó a robbanékonyság fejlesztésére, de ahhoz kevés embernek van meg a mobilitása, hogy felvegyen hozzá egy biztonságos kezdőpozíciót.
2018. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem olvastam, hogy egykezes, rudas evezésre írtam. Egykezesnél kicsit más, mert ott könnyebb a hát görbülése nélkül elérni a súlyt, ha a medencéd alatt van és kicsit "térdesebben" mész érte, de amúgy az egyáltalán nem jó nem bírod el a súlyt. Nagy valószínűséggel a hasizmaid nem elég erősek, és szerintem az ilyen gyakorlatoknál ahol aszimetrikus terhelést kapsz, érdemes inkább biztosra menni és nem erőltetni minden áron a nagy súlyt. Én amúgy is inkább alkar+törzs fejlesztésre használom, a rudas evezés is jó erre, de erre sokkal inkább igaz: ezzel a hátadat úgyse fogod tudni úgy túlterhelni, mint húzódzkodásnál vagy rudas evezésnél.
2018. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha el sem birod a sulyt, hogy evezel vele szabalyosan?🤔 A foldrol labbol es derekbol is sokkal nagyobb lenduletet tudsz bele adni, ezert megy akkora sullyal, viszont semmi ertelme. Pont a hat megnyulasa az egyik lenyege a gyakorlatnak, amit te kiiktatsz teljes mertekben.
2018. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Leginkább a fogásom nem bírja,azért kell letennen
2018. aug. 23. 12:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja meg túl nagy a tárcsa.15 kilós nagy tárcsákból szerelem össze,mert nins hozzá elég nagy egykezes a teremben.Így nem tudom elég mélyre engedni anélkül hogy a padlóhoz érne
2018. aug. 23. 12:26
 7/14 A kérdező kommentje:
A kétkezes evezést is a földről indítom,mert nem tudom megtartani fogásból anélkül hogy letenném
2018. aug. 23. 12:27
 8/14 nemaRendőrség ***** válasza:
Mármint az alkarod túl gyenge? Vegyél hozzá olyan speckó csuklószorítót amit rá kell akasztani a súlyra is, és úgy nem terheli annyira az alkarod
2018. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gurtnit?De ha azt hasznàlom,csak mégtovább gyengül a fogásom
2018. aug. 23. 22:20
 10/14 anonim ***** válasza:
A gurtnitol nem gyengul a fogasod, csak kevesbe erosodik. De mivel csak hat edzesnel hasznalod nem jelent gondot.
2018. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!