Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturál testépítők mennyivel...

Naturál testépítők mennyivel nyomják az erőemelő gyakorlatokat? Guggolás, fekve nyomás, felhúzás.

Figyelt kérdés

Itt nem Fekete Lacira gondolok, aki csak ezt csinálja, hanem testépítőkre.

Például: van egy kb 24 srác a terembe, aki 80-85 kiló. A felhúzást 220 kilóval, a guggolást 120 kilóval, a fekvenyomást 120 kilóval csinálja.

Egy másik gyerek, aki 19 éves, 105 kiló: 180 kg felhúzás 3x, guggolás 150 kg 3x, fekvenyomás 100 kiló 2x.


Mennyi lehet a maximum körülbelül?


2018. szept. 1. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Én 90 kg vagyok.


1rm


Fekvenyomás:150

Guggolás:230

Felhúzás:255

2018. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

83kg vagyok kifejezetten szálkásan, 183 centi, 12 éve edzem súlyzókkal, kb 9 éve stagnál a súlyom, és a formám is. 29/F

Felhúzás 180

Guggolás 150

Fekvenyomás 140

Öv, gurtni és minden egyéb nélkül. Ez szerintem teljesen jó eredmény. Nyilván messze vannak erősebbek nálam, de amennyire érdekel már engem ez, szerintem bőven jó és ami fontosabb, szinte bárki számára hozható. Ha nem is pont így, de az összetett 450-500 körüli bizton.

2018. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek már nagyon jó eredmények amiket írtatok! Az erőemelő gyakorlatok nagyon genetikafüggőek, nem mindegy hogy valakinek például hosszabbak a karjai és laposabb a mellkasa ezért közel 60cm-es mozgástartománnyal nyom /mint testvérem, vagy én/ illetve épp ellenkezőleg, széles mellkas rövidebb kar, és alig 20cmes mozgástartomány. Tehát így általánosságban nem lehet megmondani, hogy kinek mi lehet a maximuna. Illetve a legtöbb testépítő nem erőemelő módszerrel edz, azaz nem az a célja, hogy ezekben a gyakorlatokban minél nagyobb súlyt tudjon emelni, így az ő teljesítményüket nem lehet reálisan összevetni. Van aki jobban erőlteti ezeket a gyakorlatokat és erősebb, van aki nem...
2019. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!